Bluegame BG72

Bluegame BG72

Sanlorenzo’nun yan markası radikal tasarımlarıyla statükoyu değiştiriyor. Bakalım bu yenilikçi tasarım, modern açıkdeniz tekneleri için bir model oluşturacak mı?

Hiçbir şey sizi Bluegame BG72’nin güvertesine adım atmaya yeterince hazırlayamaz. Yüzme platformunda durup boyu 75ft altında bir teknede bu kadar düz ve geniş bir tik güverteyle karşılaşmak gerçekten çok hoş. Model sizi bu boy teknelerin nasıl kurgulanabileceğini tekrar düşünmeye zorlayacak.

Dönüştürülebilir dev boyutlu yüzme platformu üzerinde yürürken yalnızca açık güverte alanlarına sahip olarak bu seviyede bir lüks hissinin nasıl yaratılabileceğini görmek çok çarpıcı oluyor. Oyuncaklar ve türlü zamazingolarla yüklü olmamasına karşın, alanları ve keskin açıklıkları nedeniyle tekne, geri kalan kısımları gibi çok lüks olduğu hissini veriyor ve tam olarak istediğiniz şekle getirilebiliyor. Bluegame her zaman epey geniş kişiselleştirme seçenekleri sunuyor; bu boylarda bile alıcının tasarım ekibiyle oturup boş bir kağıt üzerinde tam olarak istediklerine uygun kurgulanmış bir tekne yaratabileceği çok fazla tersane yok.

Yüzme platformunda durup boyu 75ft altında bir teknede bu kadar düz ve geniş bir tik güverteyle karşılaşmak gerçekten çok hoş.

Kıç güverte açık alanların en başında geliyor ve istenildiği gibi mobilyayla doldurulabiliyor. Üst güverte havuzluğunda sunulan çok sayıda uzanma ve oturma seçenekleri düşünüldüğünde ana güvertede bu bölümü boş bırakabilirsiniz. Zaten su oyuncaklarına düşkünseniz sektörde bunlara bir baz oluşturacak donanımda daha iyi bir tekne yok. Botlar, jet skiler, kanolar ve SUP’lar efsanevi ölçekte bir oyuncak sandığına dönüşebilen kıç güvertede taşınabilir ve opsiyonel vinçle suya indirilebilir.

Bluegame BG72’de alternatif olarak, hareketli yüzme platformunun 500kg kaldırma kapasitesiyle sadece bir bot taşımak isteyenler bunu denize indirerek kıç güverteyi şezlonglar ve büyük minderlerle kullanıma açıyor. Dönüşümlü platform teknenin kıç tarafına fonksiyonellik katan harika bir donanıma sahip. Aynı seviyede tutulduğunda kullanılabilir güverte alanı üç metreye kadar genişliyor, ancak suya indirildiğinde suya giriş için hafif meyilli bir alan yaratıyor. Su içindeki platform paletlerin giyilmesi, su sporları için hazırlanma veya sığ suda serinleme için ideal bir nokta haline geliyor. Limanda, platform yukarı kaldırılarak, alışılmış dar ve oynak sistem yerine neredeyse tam ene eşit genişlikte çok daha davetkâr bir pasarele dönüşebiliyor.

Bluegame BG72 test yazısının devamını Mart sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.