“Mavi Yolculuk” ödülleri sahiplerini buldu

“Mavi Yolculuk” ödülleri sahiplerini buldu

Bodrum Deniz Müzesi’nin düzenlediği, “Mavi Yolculuk” temalı 2. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.

Bodrum Deniz Müzesi’nin, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci Programları kapsamında düzenlediği 2. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması ödülleri dağıtıldı. Resim yarışmasının ödül töreni Bodrum Deniz Müzesi’nde gerçekleşti. Konusu “Mavi Yolculuk” olan resim yarışmasının ödül töreninde tüm katılımcı öğrencilerle, başarı ödülü kazanan öğrenciler ve öğretmenleri özel ödüllerini aldı.

Mavi Yolculuk temalı olarak üç kategoride düzenlenen Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması için ilgi yüksek oldu. Yarışmaya Bodrum Yarımadası’nda bulunan okullardan toplam 81 çalışma katıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Musa Köksal, Doç. Barış Yılmaz ve Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu’ndan oluşan seçici kurul, yarışmaya katılan resimleri değerlendirdi.

Üçüncü ve dördüncü sınıfları kapsayan Kategori 1’de Poyraz Ersoy birinci, Salih Kaya Kaşıkara ikinci, Azra Tuzcuoğlu üçüncü oldu. Beş ve altıncı sınıfların yarıştığı Kategori 2’de, Ahmet Deniz Yıldız birinci, Deniz Kaygusız ikinci, Yağmur Çakır üçüncülüğü elde etti. Yedinci ve sekizinci sınıfların bulunduğu Kategori 3’te Kayra Tan birinci, Leyla Onbaşıoğlu ikinci ve Naz Yıldız ödül kazanan öğrenciler oldular. Her kategoride üçer  öğrenciye de mansiyon ödülü takdim edildi.

Yarışma sponsorları olan Barbaros Yachting, Mavi Yolculuk ödülünü; Bodrum Spor Yelken Şubesi iki adet Yelken Kursu ödülünü; Aşkın Diving, Open Water Diver Dalış Kursu ödülünü; Bodrum Ticaret Odası iki adet bisiklet ödülünü, IMEAK DTO Bodrum iki adet sualtı fotoğraf makinesi ödülünü kazanan çocuklara verdi. Ayrıca, sualtı keşif seti, başarı ödülü kazanan öğrencilerin öğretmenlerine müze hediye seti ve her katılımcıya başarı belgesi ve müze hediye seti verildi.

Ödül töreninde, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu, sponsorlar, katılımcı okulların müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri yer aldı.

Yarışmaya katılan resimler Bodrum Deniz Müzesi’nde sergilenmeye başladı. Çocukların resimlerinin olduğu sergi 10 Temmuz 2021 tarihi saat 19.00’a kadar Bodrum Deniz Müzesi’nde görülebilecek. bodrumdenizmuzesi.org

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.