Yeni Captain Cook Ceramic

Yeni Captain Cook Ceramic

Rado’nun ikonik Captain Cook modeli, Master of Materials’ın tercihi ileri teknoloji seramik versiyonuyla ilk kez tanıtıldı.

Rado’nun ikonik Captain Cook modeli ileri teknoloji seramikle tanıştı. Rado’nun inovatif ileri teknoloji seramik monoblok kasa yapısı, çizilmeye karşı dayanıklılığı, ileri teknoloji seramiğin hipoalerjenik olması ve Nivachron™ yaylı birinci sınıf Rado kalibre R734 ile güçlendirilmesi gibi özelliklere sahip. Yenilikçi Nivachron™ yayı, saati manyetik alanlardan koruyarak günlük yaşamda avantaj sağlıyor. Modeller 80 saatlik kuvvetli bir güç rezervi ve 30 bar’a (300m) kadar su geçirmezlik özelliğine sahip.

Captain Cook Ceramic ilk kez 43mm kasa boyutunda ve dört farklı versiyonda sunuluyor. İlk versiyon siyah ileri teknoloji seramik kasa ve bilezikle sertleştirilmiş paslanmaz çelik döner bezel ve siyah ileri teknoloji seramik eklentiden oluşuyor. İkinci bir model de aynı kasa ve kadrana sahip; ancak daha rahat bir görünüm tercih edenler için kauçuk kayışla sunuluyor.

captain cook
Captain Cook Ceramic dört farklı modelde sunuluyor

Üçüncü versiyon, siyah ileri teknoloji seramik kasa ve bilezikle benzer özellikleri taşıyor; ancak kontrast pembe altın renkli PVD kaplamalı paslanmaz çelik döner bezel ve siyah ileri teknoloji seramik eklentisiyle kendini ayrıştırıyor. Dördüncü model ise, oldukça belirgin olan plazma ileri teknoloji seramik kasası ve bileziğiyle sertleştirilmiş paslanmaz çelik bezeli ve mavi ileri teknoloji seramik eklentisine sahip.

Tamamı Rado kalibre R734 mekanizmasına sahip olan referanslar, 80 saatlik kuvvetli bir güç rezervi ve 30 bar’a (300m) kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Kadran ve kasa arkası siyah renkli safir kristalden üretilmiş ve kullanıcının iskelet mekanizmanın iç işleyişini görmesine imkan tanırken yine de rahatlıkla okunabilir olabileceğini de gösteriyor.

Bezel üzerindeki üçgen, indeksler ve kadrandaki klasik, kalın Captain Cook ok ibreleri karanlıkta net görüş sağlayan beyaz Super-LumiNova® ile doldurulmuş. Safir kadran aynı zamanda ikonik Rado’nun saat 12 yönündeki dönen çapasına da ev sahipliği yapıyor ve bir chevé kutulu safir kristal ile korunuyor.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.