D-Marin, sürdürülebilir marinalar için öncü rol üstleniyor

D-Marin, sürdürülebilir marinalar için öncü rol üstleniyor

Premium marina markası D-Marin, 2030’a kadar emisyonlarını yüzde 42 azaltma taahhüdüyle sürdürülebilirlik yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Our Ocean 2024 Konferansı’na finansal destek sağlayan D-Marin, karbon ayak izi hesaplamasında kilit bir rol oynuyor.

D-Marin, sürdürülebilir marinalar yaratma hedefi doğrultusunda yatırımlarına devam ediyor. Premium marina markası, 2030’a kadar emisyonlarını yüzde 42 oranında azaltma taahhüdüyle çevre dostu projelere imza atıyor. Bu kapsamda, D-Marin, bu yıl 9. kez düzenlenen Our Ocean 2024 Konferansı’nın finansal ortakları arasında yer aldı ve etkinlikte karbon ayak izinin hesaplanmasına destek verdi.

D-Marin, yeşil teknoloji, temiz enerji ve çevre koruma alanındaki yatırımlarıyla sürdürülebilirlik konusunda öncü bir rol üstleniyor. EcoVadis tarafından sürdürülebilirlik alanında üst sıralarda yer alan eğlence şirketleri listesinde bulunan D-Marin, Our Ocean 2024 Konferansı’na sağladığı destekle de bu başarısını perçinledi.

Our Ocean Konferansı’nda 2014'ten bugüne kadar konferans aracılığıyla 130 milyar ABD Doları değerindeki, 2.160'tan fazla taahhüt harekete geçirildi.
Our Ocean Konferansı’nda 2014’ten bugüne kadar konferans aracılığıyla 130 milyar ABD Doları değerindeki, 2.160’tan fazla taahhüt harekete geçirildi.

 

D-Marin Sağlık, Güvenlik ve Çevre Sorumlusu Areti Priovolou şunları söyledi: “Konferansta da vurgulandığı üzere, okyanusları korumanın gezegenimizin geleceği için şart olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle sürdürülebilir marinaların gelecek nesiller için denizlerimizi korumasını sağlıyoruz. Aktif olarak katıldığımız Bilim Temelli Hedefler girişimi (SBTi) ile tamamen uyumlu olarak, 2030 yılına kadar emisyonları yüzde 42 oranında azaltma taahhüdümüzü bir kez daha teyit ediyoruz. Bu hedefimize doğru yol alırken gerekli ilerlemeyi sağlamak için dünyanın dört bir yanından paydaşlarla iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu konferansa katılmaktan ve hem Gençlik Liderlik Zirvesi hem de Our Ocean Konferansı için karbon ayak izinin hesaplanmasını destekleyerek, emisyonlarını dengelemelerini sağlamaktan gurur duyuyoruz.”

Yunanistan Başbakanı’nın Ocean Özel Temsilcisi Dr. Dionysia-Theodora Avgerinopoulou ise konuyla ilgili olarak; “9. Our Ocean Konferansı’nın çevresel açıdan sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla karbon ölçüm projesine verdiği destekten dolayı D-Marin’e teşekkür ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

2014 yılından bu yana yaklaşık 130 milyar ABD Doları değerindeki, 2.160’tan fazla taahhüdü harekete geçiren Our Ocean 2024 Konferansı’nda, şirketler ulusal ve uluslararası sürdürülebilirlik eylemlerini net bir zaman çerçevesi ile destekliyor ve başarılı bir şekilde uygulandıkları taahhütlerini paylaşıyor.

D-Marin’in sürdürülebilirlik girişimleri ve Our Ocean 2024 Konferansı’na sağladığı finansal destek, geleceğe yönelik çevresel taahhütlerin gerçekleştirilmesine önemli katkılarda bulunuyor.