Denizi Babam Sevdirdi

Denizi Babam Sevdirdi

Ünlü model ve oyuncu Burak Hakkı, hayallerini, gelecekle ilgili planlarını ve dalış tutkusunu anlattı.

Röportaj: Eray Emin Aydemir Fotoğraflar: Osman Uğur

Ülkemizin yetiştirdiği en özel modellerden biri olan, podyumdaki başarısını oyunculuğa da yansıtan Burak Hakkı ile Trio’nun Hanse 508 model teknesinde sohbet ettik. Üniversite yıllarında sık sık moda dergilerini takip eden ve 22 yaşındayken Başak Gürsoy’un modellikle ilgili ilanına başvurarak mesleki kariyerine adım atan başarılı model, ilerleyen yıllarda yeteneklerini oyunculuk alanında sergiledi. Diriliş’in ardından son olarak İkizler Memo Can isimli dizide yer alan başarılı oyuncu hem gelecekle ilgili projelerini hem de tutkusu olan dalış esnasında yaşadıklarını bizlerle paylaştı.

Sizi önce podyumda daha sonra TV ekranında yaptığınız başarılı işlerle gördük. Modellik geçmişinizde Uluslararası yarışmalarda da ülkemizi temsil ettiniz. Bu size neler kattı?
Modellik dönemimde 1994 yılında Best Model yarışması yapıldı. O dönem ben de ülkemizde en çok kazanan modellerden biriydim. Yarışma da son derece ilgi çeken bir organizasyondu. Ajans ve menajerim girmemi tavsiye etti. İnsanların beni bir günde tanımasına neden oldu bu yarışma, en büyük katkısı buydu Daha sonra Manhunt ve 1997’de Akdeniz’in En İyi Modeli yarışmalarına katıldım. Tabii yarışmalar önemli ama yaşanılan hayat ve işi sahiplenmek daha önemli. O dönemde aktif olarak spor yapıyor ve bu hayata göre yaşıyordum.

Oyunculuk kariyeriniz nasıl başladı peki?
1996 yılından beri teklifler geliyordu. 2000 yılında Zehirli Çiçek dizisiyle oyunculuğa başladım. Bilmediğim bir sektördü ancak daha sonra gördüm ki Kenan İmirzalıoğlu gibi birçok arkadaşımız bu alana girip başarı kazandı. Erler Film’in yani Türker İnanoğlu’nun yaptığı bir teklif güzel bir başlangıç oldu. Daha alt rollerden başlayıp çıkmamı sağladılar.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.