Enteresan Kare fotoğraf yarışması başladı

Enteresan Kare fotoğraf yarışması başladı

Bosphorus Boat Show Kara Fuarı etkinlikleri kapsamında, YATED ve Motor Boat & Yachting işbirliğiyle düzenlenen Enteresan Kare fotoğraf yarışması başladı!

17-24 Şubat 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek Bosphorus Boat Show Kara Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ENTERESAN KARE fotoğraf yarışması, YATED ve Motor Boat & Yachting işbirliğiyle yapılıyor.

Sizler de yarışmaya “DENİZ VE YAŞAM” konulu, deniz ve denizcilik temasını esas alan; deniz altında, deniz üzerinde veya deniz kenarında yaşamı betimleyen fotoğraflarınızla katılabilirsiniz. İlk üçe giren ve mansiyon alan yarışmacılara sürpriz ödüller dağıtılacak.

Başvurular 5 Şubat 2024 tarihine kadar alınacak. Ön jüri, 14 Şubat 2024 tarihinde toplanıp seçici jürinin değerlendirmesine sunulacak 50 fotoğrafı belirleyecek.

Seçici jüri, 20 Şubat 2024 tarihinde BOAT SHOW etkinlik alanındaki Deniz Salonu’nda toplanacak ve katılımcılarla birlikte izleyicilerin canlı olarak izleyebileceği değerlendirme değerlendirme sonucunda birinci, ikinci, üçüncü ve dokuz adet mansiyon ödülü alacak fotoğrafları seçecek.

İlk üçe giren ve mansiyon alan yarışmacılara sürpriz ödüller dağıtılacak. Ayrıca katılan ilk 200 kişiye iki kişilik Bosphorus Boat Show davetiyesi hediye. Sonraki 200 kişiye ise fuar bileti yüzde 50 indirimli.

Başvurmak için tıklayınız. 

YARIŞMA ŞARTLARI

 • Fotoğraf makinası, telefon, tablet vb. ile dijital olarak çekilmiş fotoğraflarla katılım yapılabilir.
 • Fotoğraflarda deniz, denizcilik, ve denizde yaşamı yansıtan fotoğraflar değerlendirmeye alınacaktır.
 • Fotoğraflar renkli çekilmesi gerekmektedir.
 • Fotoğraflar üzerinde uygulamalar yardımıyla renk, ışık vb. gibi düzenlemeler yapılabilir ancak kadrajda bulunmayan bir obje veya bir canlı eklemesi yapılamaz.

Yarışma ön jürisi böyle bir durum olduğunu düşünürse fotoğrafı yarışma haricinde tutabilir veya yarışmacıdan fotoğrafın ham halini isteyebilir. Bu istek yarışmacı tarafından yerine getirilmezse fotoğraf yarışma dışı bırakılır.

 • Yarışmaya katılımda sayı sınırlaması yoktur.
 • Yarışmaya katılacak fotoğraflar jpg formatında enteresankare@bosphorusboatshow.com mail adresine gönderilecektir. Mailde yarışmacının adı soyadı, iletişim bilgileri ve fotoğrafın neyle ve nerede çekildiği belirtilecektir.
 • Yarışmaya katılan fotoğraflar YATED tarafından oluşturulan ön jüri tarafından değerlendirilecek ve büyük jüri önüne çıkacak 50 fotoğraf belirlenecektir. Ön jüri değerlendirmede fotoğrafların yarışma koşullarına uygunluğunun yanı sıra kompozisyon ve teknik olarak da değerlendirecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ

 • Ön jüri 14 Şubat 2024 tarihinde toplanıp seçici jürinin değerlendirmesine sunulacak 50 fotoğrafı belirleyecektir.
 • Seçici jüri 23 Şubat 2024 tarihinde BOATSHOW etkinlik alanında toplanacak ve katılımcılarla birlikte izleyicilerin canlı olarak izleyebileceği değerlendirme sonucunda ödül alan fotoğraflar belirleyecektir.

YARIŞMA ÖDÜLLERİ

 • Seçici jüri birinci, ikinci, üçüncü ve 9 adet mansiyon ödülü alacak fotoğrafları seçecektir.
 • Birincilik, ikincilik, üçüncülük ve 9 adet mansiyon ödülü alacak kişilere sürpriz hediyeler verilecektir.
 • Yarışmaya ilk başvuran 200 kişi, iki kişilik fuara ücretsiz giriş davetiyesi kazanacaktır.
 • Yarışmaya ikinci başvuran 200 kişi ise %50 indirimli fuar bileti satın alma hakkını kazanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.