Fuar Coşkusu Başlıyor

Fuar Coşkusu Başlıyor
CRANCHI T36 CROSSOVER
CRANCHI T36 CROSSOVER

Yeni yılla birlikte denizcilik dünyası hareketlenmeye, sezon hazırlıkları yavaş yavaş yapılmaya başlandı. Yeni tekne alacaklar, teknesini değiştirecekler, ekipman eksiklerini tamamlayacaklar ya da yeni ürünler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bir fırsat niteliğindeki denizcilik fuarları ülkemizde bu ay itibariyle başlıyor. Bu yıl 22 Şubat – 1 Mart 2020 tarihlerinde 15’incisi yapılacak CNR Avrasya Boat Show’u ziyaret edecek okurlarımız için Türkiye’de ilk kez sergilenecek tekneleri, son model ekipmanları ve hizmetleri bir araya getirdik.

HAZIRLAYAN: Kadir Pirasoğlu

CRANCHI T36 CROSSOVER – SALON 1-B02
2019 yılında Düsseldorf’ta ‘Yılın Motoryatı’ seçilen Cranchi’nin dikkatleri üzerine çeken Crossover modeli 11.85 metre boya ve 3.53 metre ene sahip. Christian Grande tasarımı tekne sportif bir gezi teknesiyle trawler karakterini birleştiren yapısıyla öne çıkıyor. Havuzlukta L şeklinde oturma alanı ve yemek masası yer alıyor. Teknenin kıç tarafında eviyesi, ızgarası ve çalışma alanıyla geniş bir barbekü bölümü bulunuyor.

Yan yürüme yollarından baş tarafa geçiş üst yapıda kullanılan tutamaçlar ve yükseltilmiş vardavelalarla oldukça güvenli. Baş tarafta tentesi bulunan iki kişilik güneşlenme alanı konumlandırılmış. Kayar cam kapıdan giriş yapılan salonda sancak tarafta eviyesi, çift göz ocağı, buzdolabı ve saklama yerleriyle donanımlı bir mutfak, iskele taraftaysa yemek ve dinlenme bölümü bulunuyor. Hemen ilerisinde iyi bir görüş açısı bulunan dümen mahalli var. Aşağıda iki kamara iki banyo ya da üç kamara bir banyo şeklinde yerleşim planı tercih edilebiliyor. Çift 300hp makineyle donatılan model tam yolda 36 knot sürate ulaşıyor.
İLETİŞİM: apomare.com

CAPELLI BR 65
CAPELLI BR 65

CAPELLI BR 65 – SALON 2 – B02
İtalyan Cantieri Capelli’nin 6.50 metre boya ve 2.58 metre ene sahip RIB’i BR 65, günlük gezi ve süperyatlar için tender bot olmaya uygun bir model. 10 kişilik misafir kapasitesine sahip model Neoprene-Hypalon Orca 1670 dtex kumaştan imal edilmiş. Havuzlukta kıç tarafta iki kişilik oturma grubuyla istenildiğinde kaldırılabilen portatif bir masa yer alıyor. Kaptan koltuğu arkaya doğru 180 derece dönebiliyor. Yan taraftaki misafir koltuğunun ise sırtlığı yön değiştiriyor. Bu sayede istediğiniz şekilde kullanabiliyorsunuz. Teknenin ön tarafında hem oturmak hem de güneşlenmek için karşılıklı geniş alanlar bulunuyor. Tekne maksimum 200hp makineyle donatılabiliyor. Fuarda Eastmarine standında ayrıca 900, 570, 460, 410, 340, 340 LE modelleri de tekne severlerin beğenisine sunulacak.
İLETİŞİM: eastmarine.com.tr

Numarıne 26XP
Numarıne 26XP

NUMARINE 26XP – SALON 1-A07
Numarine’in Explorer sınıfındaki küçük modeli 26XP, uzun mesafeli seyirler için tasarlanmış. Explorer gövde yapısı sayesinde tekne 8kt seyir süratinde 3 bin deniz mili yol kat edebiliyor. Modelin tasarımı Can Yalman’a, deniz mühendisliğiyse Umberto Tagliavini’ye ait. 26 metre boya ve 6.6 metre ene sahip model deplasman ve yarı deplasman olarak seçilebiliyor. Geniş ve kullanışlı iç yaşam alanları bulunan teknenin ana güverte katında oturma, yemek ve mutfak bölümü ile hemen ilerisinde dümen mahalli bulunuyor. Aşağıdaki dört kamaralı yerleşimde bir master kamara, bir VIP kamara ve iki misafir kamarası yer alıyor. Ayrıca kıç tarafta mürettebat için iki kamara konumlandırılmış. Çift 1200hp MAN V8 makinelerle donatılan model ekonomik seyir süratinde 18 knot’a, tam yolda 28.5 knot azami seyir sürate ulaşıyor. Dünya genelinde beğeni toplayan model suya indirildiği günden bugüne sadece 2.5 yıl geçmesine rağmen 10 adetlik başarılı bir satış grafiğine sahip.
İLETİŞİM: karina.com.tr

Sanlorenzo SX76
Sanlorenzo SX76

SANLORENZO SX76 – SALON 1-C12
İtalyan tersane Sanlorenzo Yacht’ın SX Yacht serisindeki küçük modeli SX76, 23.75 metre tam boya ve 6.60 metre ene sahip. GRP karina yapısı ve karbon fiber üst gövdeyle üretilen crossover model, explorer gemi deneyimini konfor ve yenilikçi çözümlerle sunuyor. Teknede dümen mahalli ana güverteden flybridge’e taşınarak burada geniş bir salona ve doğrudan bağlantılı yemek bölümüne yer verilmiş. Geniş yaşam alanlarına sahip teknede açık renk mobilyalar ve kullanışlı materyaller tercih edilmiş. Aşağıya inildiğinde master kamara tüm eni kullanan vasata, VIP kamara başa, iki misafir kamarasıysa orta bölüme konumlandırılmış. Çift 800hp Volvo Penta makinelerle donatılan SX76’nın ekonomik seyirde 20 knot, tam yolda ise 22 knot sürate ulaştığı belirtiliyor.
İLETİŞİM: triodeniz.com

CNR Avrasya Boat Show‘da yer alacak lansman tekneleri ve ekipmanlara ait dosyamızın devamını Şubat 2020 sayımızda okuyabilirsiniz.

Şubat sayımıza Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasıyla hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz..