Neel 51

Neel 51

Deneyimli deniz mimarları Michel Joubert ile Bernard Nivelt imzası taşıyan 15,55 metre boya ve 8,89 metre ene sahip Neel 51; açıkdenizlerde ve zorlu okyanus koşullarında bile yüksek yelken performansı üzerine tasarlanmış bir model.

Neel 51’de ağırlık merkezi gövdeden aşağıda ve teknenin ortasına doğru yoğunlaşmış. Bu da yunuslamayı sınırlandırarak, denizde daha yumuşak ve daha rahat bir hareketle yol almasını sağlıyor. Gövde, güverte ve kamara üstü pervazları, dört eksenli fiberglas fitiller arasına sıkıştırılmış, izoftalik ve vinilester reçineleriyle bir araya getirilmiş PVC köpük çekirdek teknolojisiyle oluşturulmuş. Bu sayede tekne her türlü deniz koşuluna karşı sağlam bir duruş sergiliyor. Neel 51’in düzgün çizgileriyle ters açılı baş bodoslaması tekneye modern bir dizayn ve spor bir görünüm kazandırıyor.

Önceki modeller Neel 45 ve Neel 65’in performans ve yaşam konforu gibi öne çıkan özellikleri üzerine inşa edilen, aileler ve charter kullanımı için uygun tekne, minimum sayıda mürettebatla rahatça kullanılabiliyor.

Aile üyelerinin ve misafirlerin hep bir arada sosyalleşmesine imkan tanıyan Cockloon, havuzlukta 12 kişilik bir yemek masası ve geniş bir açık plan yaşam alanı yaratıyor. Hardtop tarafından sıcak yaz aylarında güneşten koruyan alan, tam genişlikte açılabilen sürgülü kapılarla salona entegre olabiliyor. Teknenin iç mekânları sade ve kullanışlı olarak tasarlanmış. Ana güverte seviyesinde bulunan ve maksimum konfor sunan master kamara panoramik pencereleriyle muhteşem bir manzaraya sahip. Aşağıda, hepsi özel banyolu üç kamarayla iki mürettebat kamarası sunuluyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 15,55 metre (51ft)
Tam en 8,89 metre (29ft 18in)
Su çekimi 1.80 metre
Deplasman 14 ton (Donanımlı)
Balenli köşeli anayelken 96,53 m2
Sarma genoa 70,61 m2
Self tacking staysail 30,84 m2
Temiz su kapasitesi 606 litre
Yakıt kapasitesi 606 litre
Makine 75hp Volvo (dizel)

İLETİŞİM: Neel Türkiye (info@neel-turkiye.comTel: 0533 465 4416)
Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.