Absolute Navetta 64

Absolute Navetta 64

Absolute’un Navetta ailesinin yeni üyesi 64, serinin tüm beğenilen özelliklerinin yanında dikkat çeken bir yenilikle geliyor.

İşte size bir ikilem: Absolute Navetta 64’ünüz ve siz tam da tekneyi almanızda etkili olan türden bir koyda gece için demirlediniz. Su çok berrak ve teknenin su çekiminden çok fazla derin değil, üzerinde küçük renkli balık sürülerinin yüzdüğü beyaz kum deniz tabanı ve muhteşem kayalıkların gölgelerinin oluşturduğu ortam çok güzel. Güneş batarken arkasında flybridge’de bir tişörtle oturup son bir içecek almanıza yetecek tatlı bir sıcaklık bırakıyor ve karar zamanı geliyor. Sabah için mükemmel bir hava tahmini var. Bu koşullarda gece için hangi kamarayı seçerdiniz? Master süit doğal olarak çekici. Mekân ana güvertede baş tarafta ve her iki yanda yerden tavana camlara, gerçek bir ada yatağa ve çok iyi tasarlanmış bir banyoya sahip. Burası misafir kamaralarındaki çocukların seslerinden uzakta, yarım güverte yukarıda ve jeneratörle klimanın işlerini yaptığı teknenin diğer ucundaki vızıltılı mekanik bölmelerden izole huzurlu bir kamara.

DOĞRUDAN DENİZE

Ancak, Absolute Navetta 64 ’te teknenin diğer ucunda aynı cazibeye sahip bir seçenek daha bulunuyor. 64’ün arka tarafındaki bir çift kayar kapıyı görmemeniz mümkün değil. Absolute tasarımcıları en etkileyici işi burada yapmışlar. Burası için ilave bir maliyetle kamara olarak düzenlenebilen bir beach club var. Bölme master kadar geniş değil ve aynı estetik çekicilikten uzak olabilir fakat berrak suların doldurduğu koyda uyandığınızı, bir gün önceden suda bırakılmış hidrolik yüzme platformunu ve birkaç adımda denize atlayıp sabah yüzmenize başladığınızı hayal edin. Hemen duş alabileceğiniz, kamaraya özel bir banyonuz var ve sonrasında kayar kapıların açıldığı göz alıcı manzaraya karşı bir şeyler içmek üzere yatağınızda olabiliyorsunuz. Burası istenildiğinde, yatağın uç kısmı kaldırılarak bir oturma yeri haline getirilebiliyor ve mekân bir beach club’a dönüşüyor. Bir buzdolabı, klima, TV ve tuvaletle misafirler bir şeyler yiyip içmek için salona gitmek yerine burada kalıp keyfe devam edebiliyor.

Bu noktada bazıları su hattına bu kadar yakın bir yerde kayar kapılar olmasının riskli bir hareket olduğunu söyleyebilir ancak tüm beach club modülü, banyo içindeki su geçirmez bir kapıyla makine dairesinden tamamen izole edilmiş. Kayar kapılarda kullanılan hava basınçlı contalar kıç taraftan bir dalga gelmesi halinde su girişini engelliyor.
Giderek popülerleşen beach club modasıyla Absolute aynı zamanda bir kamara da yaratarak güneş battığında bu bölgenin boşa harcanmamasını sağlamış. Tekne sahibi geceyi geçirecekleri yere bağlı olarak burayı master kamarayla değiştirmeyi istemezse misafirlere sunulacak harika bir kamara yaratılmış. Öte yandan alt güvertede vasattaki VIP süiti de çok konforlu. Beach club/kamara opsiyonunu seçmezseniz geniş ve çok iyi düzenlenmiş bir depolama alanına açılan standart bir kıç ayna kapısına sahip oluyorsunuz. Her iki seçimde de sancak yan güvertedeki tam boy kapıdan erişilen ayrı tek yataklı ve banyolu mürettebat kamarası bulunuyor.

HER ŞEYE YER VAR

Absolute Navetta 64 ‘ün salon modern stilde düzenlenmiş fakat hiçbir şekilde fonksiyon form için feda edilmemiş. Kuzine gayet iyi ölçülerde ve yemek takımları ve bardaklar için özel saklama yerleriyle ve tam boy beyaz eşyayla donatılmış. Yemek bölümündeki koltuklardan baş taraftaki dolgun oturma grubuna kadar mobilyalar şık ve konforlular. Burası kesinlikle zaman geçirmekten keyif alacağınız bir mekân, dev camlar ve iskelet formunda parapetlerle manzara harika.

Absolute Navetta 64 test yazısının devamını Temmuz sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.