Pearl 72

Pearl 72

Büyük flybridge ve genişletilebilir kıç güverteden muhteşem baş kamaraya kadar içi ve dışı farklı bir şey arıyorsanız Pearl 72’yi mutlaka görmelisiniz.

Puerto Portals Marina, Mayorka’da kesinlikle egzotik tekne kıtlığı yok. Ancak yeni Pearl 72’ye yaklaşırken, katmanlı cam sıraları, yatık ön camı ve eğimli fiberglas çizgileriyle marinanın en çarpıcı ve farklı teknelerinden biri olarak hemen göze çarpıyor. Pearl ekibi bizi çıtır kruvasan ve sıcak bir kahveyle karşılamak üzere hazır ve Mallorca Marine Group genel müdürü Cenk Efe bizimle birlikte teknede dolaştırırken çok keyifli. Teknenin iç düzenlemesinin stilinden daha da farklı olduğu açıkça görülüyor. Kıç teraslar ve yer kazandıran V tahrik grubundan kuzine konumuna, aydınlatma kontrolüne ve olağanüstü master süite Pearl filosunun bu ikinci en küçük modeli, kişilikli bir tekne olduğunu hissettiriyor.

GÜNLÜK KULLANIM KEYİFLERİ

Bill Dixon ve Kelly Hoppen yıllardır müthiş bir ikili oldular. Bill mekân yönetimindeki kanıtlanmış mükemmelliği, Kelly ise niş veya ezoterik yerine ev gibi ve davetkâr görünen yüksek kaliteli çevreler yaratma kapasitesiyle tanınıyor. Aynı şey şüphesiz burada da geçerli.

Kıç havuzluk çok geniş olmasa da uzun kıç oturma grubu ve seyyar mobilyalar sayesinde ikiz masaların etrafında 12 kişinin oturmasına yetecek büyüklükte. Ayrıca iskele tarafta bir bar için yer var, böylece içecekleriniz ve atıştırmalıklar için içeri gitmeniz gerekmiyor ve yukarıdaki flybridge güvertesinde gölgelendirme çok iyi. Kıç tarafta ayrıca su sporları için ayrılan yerler çok etkileyici. Yüzme platformu bot garajının kapısına güzelce entegre edilmiş kıça bakan üç kişilik bir oturma yeriyle düzenlenmiş. Aynı zamanda su seviyesindeki teraslara inen bir çift katlanır merdiven mevcut. Bu avantajlara ilaveten bot garajı da çok büyük, burada bir Willams Jet 345 ve gerçek bir iki kişilik jetskinin taşınabileceği hacim sunuluyor. Garaj doğal olarak alttaki makine dairesinden biraz yer çalıyor, ancak tekne sahiplerinin kendi servislerini yapmayacağı düşünülürse bu akılcı bir tasarım çözümü olarak değerlendirilebiliyor.

Kıç havuzluk çok geniş olmasa da uzun kıç oturma grubu ve seyyar mobilyalar sayesinde ikiz masaların etrafında 12 kişinin oturmasına yetecek büyüklükte.
Kıç havuzluk çok geniş olmasa da uzun kıç oturma grubu ve seyyar mobilyalar sayesinde ikiz masaların etrafında 12 kişinin oturmasına yetecek büyüklükte.

Baş tarafa ilerlediğinizde, parapetlerin kesintili kısmını geçince baş güverte dinlenme alanında tüm tekne misafirlerini otururken, uzanırken, güneşlenirken veya yemek yerken ağırlayabilecek yer var. Bu alana karbon fiber direkler üzerine donatılan tam boy bir tente ile gölge yaratılabiliyor. Daha fazla yer ve esneklik için üst güverteye yönelebiliyorsunuz.

Pearl 72 yazısının devamnını Eylül sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.