Pershing 9X

Pershing 9X

Pershing-9x-seyir

Çarpıcı stili, kullanışlı detayları, geniş yaşam alanları ve performansıyla sınırları zorlamaya aday yeni, ikinci “X nesil“ Pershing 9x huzurlarınızda.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Pershing modellerinin hepsi birbirinden farklı olsa da zarif görüntüleri ve üstün performanslarıyla birbirlerine benziyorlar. Geçtiğimiz yıl Cannes Yachting Festival’de, dünya prömiyeri yapılan Pershing 9X, daha önce üretilen ve performansıyla kendinden söz ettiren 92 modelinin gövde tasarımı üzerine kurulu, eğimli kanatları ve çarpıcı stiliyle dikkat çeken ikinci “X nesil” bir safkan Pershing.
Fulvio De Simoni tarafından Ferretti Grubu Mühendislik Departmanı işbirliğiyle yaratılan model sportif yalın hatları, büyük yan kanatları ve flybridge’teki aerodinamik profiliyle güzel görünümü altında sahibine yüksek performans vaat ediyor. Özellikle yan güvertelerin kıç tarafında yer alan akıllıca tasarlanmış eğimli büyük yan kanatlar dikkat çekici görünümlerinin yanı sıra ön güverteye geçişte kolaylık ve güvenlik sağlayan önemli ve pratik bir çözümü de birlikte getiriyor.

9X, Pershing’in son dönemde piyasaya sunduğu ve segmentindeki yeni tasarım tarzını daha üst bir seviyeye taşıması için üretilmiş bir model. Havuzluk salonun mükemmel bir uzantısı şeklinde kesintisiz konfor sunmak üzere tasarlanmış. Havuzlukta L şeklinde oturma grubu ve yemek masası, kıç taraftaysa üç kişinin rahatlıkla uzanabileceği güneşlenme alanı yer alıyor. İstenirse masa aşağı doğru indirilerek burada da ek minderlerle birlikte geniş bir dinlenme alanı daha oluşturulabiliyor. Havuzluk altındaki bot garajı bir William 325 ve bir jetskiyi alabilecek büyüklüğe sahip.

Pershing 9x -Salon

LÜKS VE KONFOR BİRARADA

Salona girişte iskele tarafta mürettebat bölümüne inen merdivenler, sancak taraftaysa U şeklinde oturma grubu ve sehpadan oluşan dinlenme bölümü bulunuyor. Bu bölümün hemen önüne yemek masası ve ilerisine de dümen mahalli yerleştirilmiş. İtalyan tarzını yansıtan iç mekân tasarımında açık gri zemin, koyu tonlarda deriler ve bu detaylarla uyumlu materyaller kullanılmış. Geniş balık yüzgecine benzeyen parçalı camlar seyir sırasında görsel bir şölen sunarken salonun bolca gün ışığından yararlanmasını sağlıyor.

Pershing 9X ilk izlenim yazımızın devamını Ağustos 2018 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.