Pershing GTX116

Pershing GTX116

Yeni Pershing GTX116 modelini bir sport-fly olarak tanımlamak kolay olsa da kategorileri şaşırtan stili ve güverte yerleşimi teknenin bir ara model etiketi almasını daha doğru yapıyor. Görmeye alıştığımız Pershing elinden çıkmış yumuşak açılı spor-gezi teknelerine açık bir tezat, model oldukça önde konumlanmış neredeyse dikey ön camlar kullanıyor ve amiral gemisi Pershing 140 gibi yüksek bir baş kesite sahip. Kıç taraf da oldukça farklı, deniz seviyesine bir şelale gibi inen üçlü teras yukarı ve dışa açılarak bir beach club yaratan bir çift kıç kapıyla sonlanıyor.

Bu alışılmadık başa yakın üst bina tasarımı iç ve dış eğlence mekanların daha eşit bölünmesi için daha çok yer kazandırıyor. Örneğin, ana güverte havuzluğu neredeyse salon kadar uzun, kıça bakan bir oturma grubu ve sandalyeler ve 10 kişilik bir masa ve tabureli bir kokteyl bar için alan ayrılabiliyor.

Yaşam mahalleri de bu asimetrik plandan etkileniyor. Kıçtaki oturma grubu ve vasattaki yemek bölümüyle, açık plan salonun oldukça geleneksel olduğu düşünülebilir fakat tüm yapı aslında sancak yönünde merkezden kaçık. Bu genellikle yan güverteye ayrılan alanı azaltıyor, iç hacimleri büyütüyor, ancak iç ve dış mekânlar arasında hâlâ derin bir birleşme hissi var. İskele tarafta, örneğin opsiyonel açılır teras kayar yan kapı sayesinde iç salonla kusursuz bütünleşiyor. Üst binanın her iki tarafındaki daha küçük iki yan kapı bir çift güneşlenme alanının opsiyonel SPA havuzunu çevrelediği baş havuzluğa da erişim sağlıyor.

Alt güverte tam eni kullanan ve çift banyolu master süite de ev sahipliği yapıyor.
Alt güverte tam eni kullanan ve çift banyolu master süite de ev sahipliği yapıyor.

Beş mürettebat için yeterli yere ek olarak, alt güverte tam eni kullanan ve çift banyolu master süite de ev sahipliği yapıyor. Baş tarafta iki çift kişilik ve iki tek kişilik yataklı dört kamara da var ama ilave bir dinlenme alanı tercih ediyorsanız dördüncü kamara alt güverte yemek odası olarak düzenlenebiliyor.

Pershing’den bekleyeceğiniz gibi, iç mekânlarda lüksünün hiçbir bölümü su üstünde performanstan ödün verilmesine neden olmuyor. KaMeWa su jetlerine bağlı üçlü 1800hp MAN makinelerin kullanıldığı standart kurguda bile GTX116, 32,5kt sürate ulaşabiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ


TAM BOY 35,24m (115ft 7in)
EN 7,72m (25ft 4in)
MAKİNE 3x MAN V12 1800-2000s ve jet tahrik sistemleri
MAKSİMUM SÜRAT 35,5kt
FİYAT talep üzerine veriliyor.
İLETİŞİM denturyat.com