Sanlorenzo SX112 suya inmeye hazırlanıyor

Sanlorenzo SX112 suya inmeye hazırlanıyor

Sanlorenzo Yacht’ın flybridge’li klasik motoryatlarla ‘explorer’ sınıfının bir karışımı olan SX serisindeki 34 metrelik yeni amiral gemisi Sanlorenzo SX122 bu yaz suya indirilmeye hazırlanıyor.

Sanlorenzo, 2017’deki SX88 ile yeni bir düşünce tarzını ortaya koydu. Vurgu, su hattına yakın alanları kapsamak, “beach club” etkisini artırmak ve üzerinde ayrı bir yükseltilmiş dümen bölümüyle teknenin neredeyse tüm boyunca uzanan bir ana güverte oluşturmaktı.

Dış tasarımını Zuccon International Project’in üstlendiği modelin iç tasarımı Piero Lissoni imzası taşıyor. Sanlorenzo SX112, denizlerde yeni bir yaşam biçimi ortaya koymak üzere önce SX88 modeliyle açılan ve SX76 ile geliştirilmiş tasarım anlayışının mükemmel hâle getirildiği ve sahibine tüm konfor unsurlarının bir arada sunulduğu bir model olarak dikkat çekiyor.

Aşağıda, camla çevrelenmiş gömme bir yaşam alanı, her iki yanında katlanır balkonlar bulunan, oldukça eğimli sürgülü kapılardan direkt olarak son derece geniş kıç platforma uzanıyor. Güvertedeki güneşlenme minderleri konukların su seviyesindeki bu muhteşem yaşam alanından en iyi şekilde yararlanmasını sağlıyor.

Modelde en dikkat çekici bölüm, yeni kıç yaşam alanları… Dâhili bir beach club gibi düşünülen kıç bölümde açılıp kapanabilir bölümler iç mekan ile dış mekan algısını ortadan kaldırırken ferahlık ve alan genişliği sunuyor.

Serideki tüm SX modellerinde olduğu gibi ortak çizgileri vurgu yapan serinin ‘aile hissiyatı’nı güçlendirmeye odaklanan Zuccon, alan kullanımındaki dengeyle ve akıcı formların tercihiyle büyük deniz canlılarına da bir göndermede bulunmuş. Lissoni ise iç alanı bölümlere ayırmaya gayret ederken dış yaşam alanlarıyla olan ahengini de korumayı başarmış.

Flybridge’de konumlandırılmış dümen bölümü sayesinde ana güvertedeki kıç yaşam alanı rahatlatılmış; böylece yaşam ve yemek bölümleri arasında kesintisiz bir bağ yakalanmış.

Sanlorenzo, yeni crossover modeli SX112 ile teknedeki tüm alanların kullanılabilmesi özgürlüğünü vererek, tekne üzerindeki yaşamı merkeze taşıma konseptini bir kere daha hayata geçirmiş gözüküyor.
İLETİŞİM: triodeniz.com

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Tam boy 34.16m
En 8m
Yakıt kapasitesi 18 bin litre
Su kapasitesi 2200 litre
Makineler Dörtlü Volvo IPS3 1350S – 1000 HP
Maksimum sürat 23 knot (tahmini)
Seyir sürat 20 knot (tahmini)
Ekonomik sürat 12 knot (tahmini)

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.