Sirena 48

Sirena 48

Sirena Marine, ödüllü gezi tekneleri serisinin başlangıç noktasında yerini alacak yeni modeli Sirena 48’i yakın zamanda suya indirdi. Günübirlik seyirler ve uzun hafta sonlarından uzun aile gezilerine, çok farklı uygulamalarda kullanım olanağı vermek üzere tasarlanan yeni model Sirena’nın geleneksel büyük tekne kullanışlılığını daha kompakt bir pakete taşımayı hedefliyor.

Dikey baş bodoslama ve ön cam gibi yan güverteler ve kıç havuzluk üzerinde çıkıntı yapan flybridge de aşağıda sağladığı koruma yanında yukarıda yarattığı geniş alanlarla buna yardım ediyor. Sirena 48’de flybridge ikiye bölünmüş. Ön tarafta dümenin misafirlere yakın olmasını sağlayan geniş güneşlenme minderi, kıçta ise dümen koltuklarına yaslanan omurga hattına dik konumdaki bara doğrudan erişimi olan yemek bölümü bulunuyor. Bu oldukça sade bir tasarım, ancak alanları çok verimli kullanıyor ve ana güvertedeki salon da benzer bir yaklaşımı seçiyor.

Mekân kıçtaki kuzine, yan kapılı dümen ve aşağıda ilave hacim yaratmak için biraz kısa tutulmuş oturma grubuyla iki seviyede düzenlenmiş. Ortadaki merdivenlerden aşağıya indiğinizde alt güverte üç kamara bulunuyor. Tam eni kullanan master süit vasata, burayı baş taraftaki VIP kamarasından ayıran iki kişilik misafir kamarası sancağa ve ayrıca ortak kullanıma açık banyo ise iskeleye konumlandırılmış.

Seyir dinamiklerine geldiğimizde ise yarı deplasman gövdesi ve V şanzımanlı standart çift 480hp Cummins QSB6.7 dizel makineleriyle Sirena 48, tüm süratlerde konforlu ve doğru trimli bir seyir yanında 10kt süratte 500 deniz mili gibi bir menzil sunabiliyor. Ancak ilave sürat istiyorsanız Volvo Penta’nın D8 550hp makineleri de seçilebiliyor.

Yerleşim Planı
Yerleşim Planı

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY 15,96m (52ft 4in)
EN 4,93m (16ft 2in)
MAKİNE Çift 480hp Cummins QSB veya 550hp Volvo Penta D8
MAKSİMUM SÜRAT 26 knot
FİYAT Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM sirenayachts.com