Solaris ve CNB Yachts’tan yeni bir nefes

Solaris ve CNB Yachts’tan yeni bir nefes

Uluslararası tekne pazarında, 40-110 feet arasındaki yelkenli teknelerin yapımı için, Solaris Yachts ve CNB markalarının bir araya gelmesiyle yeni bir grup doğuyor.

1974 yılından beri yelken ve yarış meraklıları için modern ve hızlı yelkenli tekneler üreten Solaris Yachts ve 30 yılı aşkın bir süredir özel yapım modeller yaratan ve açıkdeniz yelkenciliğine odaklanan CNB Yachts‘ın bir araya gelmesiyle yeni bir grup doğuyor.

İki markanın “40-110 feet arasındaki yelkenli teknelerin yapımında, dünya çapında ilk mükemmellik grubunu oluşturmak için” bir araya geldiği açıklandı. Bu ortaklıkla birlikte, 80 yıllık deneyime sahip iki pazar lideri marka, gemi inşa endüstrisine yeni bir isim kazandıracak.

Solaris Yachts, 1974 yılından bu yana performans tekneleri sektöründe yeni standartlar belirliyor. Solaris Yachts’ın büyük ve güçlü gövdeleri zarif, klasik ve zamansız tasarımlarla uyumlu. Her şeyden önce teknesini kişisel olarak kullanmaktan zevk alan yelken ve yarış meraklıları için modern ve hızlı yelkenli tekneler üretiyorlar.

30 yılı aşkın bir süredir CNB, özel yapım modeller yaratarak dünyaca ünlü bir konum oluşturdu ve ardından bu know-how’ı semi-custom yatlara uyarladı. CNB 76 ve CNB 66 ile bir pazar lideri olan CNB, açık deniz yelkenciliğine odaklanıyor. Denize elverişliliği ve eşsiz stili birleştiren Philippe Briand tarafından yaratılan panoramik tavan, bu yatların imzası haline geldi.

Geçiş dönemi 2022’de tamamlanacak

Yeni grup, Solaris Yachts’ın performans geleneğini, CNB yatlarının uzun menzilli seyir geleneğiyle birleştirecek. Gelecekte, markalar arasındaki işbirliğinin birbirlerinin kimliğine saygı duyarken yeni modellerin geliştirilmesine fayda sağlaması bekleniyor.

Bunu örnekleyen CNB 8X, birkaç hafta içinde tanıtılacak. 2022’den itibaren CNB 66 ve CNB 76 üretimi yavaş yavaş Monfalcone’den yaklaşık 20 km uzaklıktaki Solaris tesisine geçecek. Solaris’e katılarak, CNB yatlarının geleceği, bu özel pazarın taleplerine uyarlanmış, daha küçük bir yapı içinde geliştirilecek.

Solaris, üretimini kademeli olarak entegre ederken, gelecekteki teslimatları kolaylaştırmak için bu geçiş dönemi 2022’ye kadar sürecek. Her yat için yüksek düzeyde özelleştirme ve kaliteyle küçük seriler üretecek şekilde kalibre edilen Solaris tesisleri sürece hazırlanacak.

Hali hazırda inşa edilmekte olan teknelerin üretimi, 2021’de satılan tüm gelecek CNB 66 ve CNB 76 üniteleriyle birlikte Monfalcone’de yapılmaya devam edilecek. Aynı tersaneden çıkacak bu iki marka, kendi rotalarını belirlemeye devam edecek.

İLETİŞİM: tezmarin.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.