TAYK-Eker Olympos Regatta sona erdi

TAYK-Eker Olympos Regatta sona erdi

10. yılında büyük bir heyecana sahne olan TAYK-Eker Olympos Regatta sona erdi. 19-21 Ağustos tarihleri arasında Moda-Trilye-Moda etaplarında yapılan yarışta kupayı, CMC Holding-Goblin 3 takımı kazandı.

19-21 Ağustos tarihleri arasında Moda-Trilye-Moda etaplarında yapılan TAYK-Eker Olympos Regatta sona erdi. Yarışın birincisi, 16 puanla Vedat Tezman ve Oğuz Ayan dümenciliğindeki CMC Holding – Goblin 3 ekibi oldu. Dereceye giren sporculara ödülleri, 22 Ağustos Pazartesi akşamı Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenen törenle verildi.

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) tarafından Eker Süt Ürünleri ana sponsorluğunda, Bursa Yelken Kulübü ve Moda Deniz Kulübü işbirliğinde 10. kez gerçekleştirilen TAYK-Eker Olympos Regatta, 20 teknenin ve 200’ün üzerinde yelkencinin katılımıyla düzenlendi.

Kendilerine zaman zaman zor anlar yaşatan hava şartlarının, dalgaların ve akıntıların üstesinden gelen yelkenciler, nefesleri kesen performanslar sergiledikleri bir yarışı daha geride bıraktı. “Rüzgârı Yakala” mottosuyla 3 gün boyunca zorlu bir mücadeleye sahne olan Olympos Regatta’nın her bir etabında üst düzey rekabet yaşandı. Sporcular; yarış bilgilerini, kazanma hırslarını ve ekip ruhunu sergiledikleri yarışlarda eşsiz deneyimler kazandı.

Eker Süt Ürünleri, TAYK-Eker Olympos Regatta yarışında işbirliği yaptığı kurumlarla birlikte etkinliği önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi ve yelken sporunun yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

CMC Holding-Goblin 3 takımının 16 puanla genel klasman birincisi olduğu yarışta IRC0 Sınıfında Eker Sailing Team – Eker 40, IRC1 Sınıfında CMC Holding – Goblin 3, IRC2 Sınıfında, Coca Cola İçecek DAS – Carina, IRC3 Sınıfında NTS Danışmanlık – Falcon sınıflarının liderleri oldular.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.