Tekne tasarımından çantaya

Tekne tasarımından çantaya
Tekne, iç mekân ve stil tasarımcısı iç mimar Ceren Civaoğlu Tugay
Tekne, iç mekân ve stil tasarımcısı iç mimar Ceren Civaoğlu Tugay

Tekne, iç mekân ve stil tasarımcısı iç mimar Ceren Civaoğlu Tugay bir asır önce Selanik’ten İstanbul’a gelen büyük dedesinin hikayesinden ilham alarak kurduğu Commodores markasının “Voyage” koleksiyonunu çıkardı. Hasır ve derinin buluştuğu koleksiyonda el boyaması ahşap sürat tekneleri, güney sahilleri ve ikonik tatil rotalarının çizimleri bulunuyor. Koleksiyonda, telefonluk çanta, clutch ve büyük kol çantaları da yer alıyor.

Asıl işi olan tekne iç mimarlığının çanta tasarımlarına yansıması hakkında Ceren Civaoğlu Tugay, “Yaptığım işe başladığım andan itibaren hep ikonik vintage tekneler ve yansıttıkları stil ilgimi çekmişti ve bazı projelerimizde böyle özel, yaşanmışlıkları olan tekneler de yeniledik. Tutkuyla sevdiğim bu vintage tarzı bu sefer aksesuar markamın günlük kullanım için hasır ve gerçek deriden oluşan yaz çantalarına yansıttım. Hepsi tek tek elde yaptığım orijinal boyamalar… Bu serinin bir sonraki aşamasında bu mini illüstrasyonlar çerçevelenecek ve bu sefer duvarlarda yerini alacak. Teknesine aksesuar seçiminde yenilik arayanlara da alternatif olacağını düşünüyorum.” dedi.

Markanın çok satan ürünlerinin başında üniforma detaylı yastık tasarımları geliyor. Tugay, ürün yelpazesinin gelişeceği müjdesini de verdi “Uğruna ve enerjisine inandığımız doğal taşlardan oluşan ürünler de hazırlıyoruz. Tekne camiasının modası geçmeyen batıl itikatlarına, bazen espriyle yaklaşsak da saygımız var. ”

Commodores markasında yeni koleksiyonlar devam ederken Ceren Civaoğlu Tugay tekne renovasyon çalışmalarını da sürdürüyor. Bu sıralar üzerinde çalıştığı tekne 70’li yıllara ait Hollanda yapımı 45 metrelik bir yelkenli.
İLETİŞİM: commodoresofficial.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.