Tokyo 2020’de yelken heyecanı devam ediyor

Tokyo 2020’de yelken heyecanı devam ediyor

Sekiz milli olimpik yelkencimizin ülkemizi temsil ettiği Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda yelken yarışları tüm hızıyla devam ediyor. Bugün itibariyle tüm sporcularımız yarışmaya başlarken Alican Kaynar zirvedeki yerini koruyor.

23 Temmuz tarihinde başlayan Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda heyecan sürüyor. Enoshima Yacht Harbour’da gerçekleştirilen yarışlarda bugün itibariyle her disiplin start aldı. Ülkemizi yelken branşında temsil eden, Ateş ve Deniz Çınar, Beste Kaynakçı ve Okyanus Arıkan, Alican Kaynar, Dilara Uralp, Ecem Güzel ve Onur Cavit Biriz’in mücadeleleri de başladı.

25 Temmuz tarihinde start alan yelken yarışlarında, Dilara Uralp ve Onur Cavit Biriz RS:X ve Ecem Güzel Laser Radial sınıflarında yarışlarına başladılar. Bugün RS:X sınıfında yarışan Uralp ve Biriz 7-8-9. yarışlarını tamamladılar.

RS:X Kadınlar sınıfında Dilara Uralp yedinci yarışını 22. sırada, sekizinci yarışını 24. ve dokuzuncu yarışını 21. sırada tamamlayarak 175 net puanla 23. sırada yer aldı. RS:X Erkekler sınıfında ise Onur Cavit Biriz yedinci yarışını 23. sırada, sekizinci yarışını 20. ve dokuzuncu yarışını 23. sırada tamamlayarak 151 net puanla 21.sırada yer aldı.

Laser Radial sınıfında ise Ecem Güzel dün gerçekleşen beşinci yarışı 28. ve altıncı yarışı 30. sırada tamamladı. Güzel, altı yarış sonunda 85 net puanla 19.sırada yer alıyor.

Alican Kaynar Tokyo 2020
Fotoğraf: Sailing Energy / World Sailing

Alican Kaynar zirvede

Finn sınıfında yarışan ve ilk yarışlarına 27 Temmuz’da çıkan Alican Kaynar, ilk iki yarışını birinci tamamladı. Bu sonuçlarla tecrübeli isim genel sıralamada liderliğe yerleşti. Bugün yapılan yarışlarda Alican Kaynar üçüncü yarışı 6. sırada, dördüncü yarışı 13. sırada tamamlayarak elde ettiği 8 net puanla birinci sıradaki yerini korumayı başardı. Finn sınıfının finali 3 Ağustos’ta gerçekleşecek.

470 disiplinleri de yarışlarına bugün başladı. 470 Erkekler sınıfında Deniz Çınar ve Ateş Çınar ikilisi ilk yarışlarını 11. sırada, ikinci yarışlarını 14. sırada tamamlayarak 13. sırada yer aldı. 470 Kadınlar sınıfında Beste Kaynakçı, Okyanus Arıkan ikilisi ilk yarışı 20. ikinci yarışı ise 19. sırada tamamlayarak genel sıralamada 20. sırada yer aldı.

Yelken sporcularımızın Tokyo 2020 macerası devam ederken, yeni gelişmeleri duyurmaya devam edeceğiz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.