Yalın denizciler

Yalın denizciler

Dekorasyon çeşitliliğiyle beraber güvenlik ve sabitliği sağlayabildiğimiz sürece teknede kullandığımız ürünlerde sınır tanımadığımızdan uzun zamandır bahsetmiştik. Yeni yaklaşımlar bu sınırsızlık sebebiyle global yönde olsa da, klasik ve sadece denizcilere özel yaklaşımlar arayan tekne sahiplerinin sayısı da az değil. Teknesinde marin ürün kullanmaktan taviz vermek istemeyenlere önerilerimiz var.

Yazı: Ceren Civaoğlu Tugay (info@cerencivaoglu.com)

Yalın denizciler - Giovanna Locatelli Ürünleri
Yalın denizciler – Giovanna Locatelli Ürünleri

DÜĞÜMLERİN HÂKİMİ

Teknede “dekoratif aksesuar” yahut “sofra-bar servis ürünü” denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri Giovanna Locatelli. Como Gölü kenarındaki stüdyosunda, halatlar ve gemici düğümlerinden esinlenerek ortaya çıkardığı tasarımları büyüleyici bir işçilik ve detayla birleştirince ortaya çıkan ürünler de eşsiz oluyor. “Principessa dei nodi” yani “Düğümlerin Prensesi” olarak da tanınan Locatelli, Ferretti, Riva yahut Princess Yachts gibi dünya devleri için çalışmasının yanısıra, özel yapım teknelere de ürün tasarlıyor. Bunlardan biri de; Savarona!

MODA DEVİNİN KLAS ÇİZGİSİ TEKNELERDE

Türkiye’de yarım yüzyılı aşkın süredir moda sektörüne yön veren Vakko, girişimci ve innovatif kimliğinin doğrultusunda oldukça niş bir market olan tekne ürünleri sahasında da Vakko Cruise markasıyla büyük bir boşluğu dolduruyor. Zamansız çizgiler ve tekne yaşamının simgesi haline gelmiş detaylarla şekillendirdiği yüksek kaliteli ürünler, nevresimden havluya, teknenize özel isimli tavla setlerinden kahve makinelerine kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Yazının devamı Ocak 2017 sayımızda..

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.