10 yılın içinden…

10 yılın içinden…

Motor Boat & Yachting 10. yaş kapak

Denizciliği sevdirmek, bu kültürü yaymak için çıktığımız yolda 10 yılı geride bıraktık. Bu 10 yılda öyle kareler yayınladık ki, dönüp dönüp bir daha bakma hissi uyandırdılar hep içimizde… Gelin, geride bıraktığımız yıllara fotoğraflar üzerinden birlikte bakalım.

Gelin, geride bıraktığımız yıllara fotoğraflar üzerinden birlikte bakalım. - 2007_01_Aralik

2007
TAM YOL İLERİ

Denizin sonsuzluğu kadar güzel masmavi bir kapak, denizciler için gerekli birçok bilgi ve özel teknelerle beraber dev yelkenliler… Motor Boat & Yachting Türkiye’nin ilk sayısı 2007 yılının aralık ayında soğuk bir günde deniz tutkunlarıyla buluştu. İlk sayımızın üzerinden tam 10 yıl geçti. Bu 10 yıl içerisinde denizcilikle ilgili her konuya, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmelere yakından baktık. Motoryatları ve yelkenlileri inceledik, seyirle ve tekne bakımlarıyla ilgili denizcilere özel içerikler sağladık, çevre sorunlarına değindik, yarışları sayfalarımıza taşıdık ve mavi dünyayla ilgili ne varsa hep yakınında olduk. Bu sayımızda 10’uncu yaşımıza özel olarak okuyucularımız için bir içerik hazırladık. Bu içerikte geride bıraktığımız 10 yılın en özel fotoğraflarını ve olaylarını bulacaksınız.

10 yılın içinden...- 2008_01_Ekim

2008
ÖDÜLLÜ HABER

Oldukça çarpıcı bir görsel seçtik “Yeşil Denizci” adını verdiğimiz haberler için. Yeşil Denizci başlıklı ilk haberimizin 2009 yılında aldığı ödül bu güne kadar aldıklarımız arasında en anlamlısı oldu. Eski editörlerimizden Samet Özçelik, 2009 Çevre ve Basın Ödülleri’nde ikincilik ödülünü bu haberle kazandı. Biz de sayesinde gururlandık.

10 yılın içinden...-2009_02_Ocak

2009
MOTORYATLA DÜNYA TURU

27 Haziran 2008 günü dünya yeni bir rekora şahit oldu. Earthrace mürettebatı bio-dizel yakıt kullanımını dünyaya tanıtmak için yedi denizi gezerken 60 günde tamamlanan bu dev yolculuk zaman olarak da yeni bir rekoru müjdeliyordu. Birkaç ay sonra rekoru haberleştirmek adına tekneye konuk olan MBY İngiltere ekibi uzay aracını seyir halinde görüntüledi.

Geride bıraktığımız 10 yılı tekrar hatırladığımız 10 yılın içinden dosyasının devamını Aralık 2017 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.