Chris-Craft Calypso 30

Chris-Craft Calypso 30

Chris-Craft Calypso 30

Güzel bir görünüme sahip Calypso 30 modern cihazlarla donatılmış çevik bir tekne.

Chris-Craft Calypso 30, Puerto Portals’daki Avrupalı tekneler arasında Amerikan tarzıyla dikkat çekiyor. Lüks Mallorca limanındaki en büyük ya da en donanımlı tekne olmasa da, görüntüsüyle 238 bin 830 Dolar’lık fiyatının hakkını veriyor.
Kamarası bulunmayan, yalnızca T formundaki tavanın koruma sağladığı 9,3m (30ft 6in) bir tekne için epey pahalı belki ama bu boyda bu fiyatı hak eden bir tekne varsa o da kesinlikle Calypso.

Pırıl pırıl kromları, parlak cilası, gösterişli boyası ve kapitone döşemesi tekneye kaliteli bir hava katıyor. Açılır koçboynuzları küpeştedeki tike gömülü, giriş kapılarının kilitleri de yerlerine sağlam oturuyor. Kalite yalnızca görünür öğelerle sınırlı değil, tasarımdaki incelik teknenin kullanışlılığına da katkı sağlıyor.

Calypsolar (26ft’lik bir model de mevcut) Chris-Craft serisindeki çok amaçlı tekneler; balık tutmak, su sporları, kıyı seyirleri, öğle yemekleri ve Akdeniz limanlarında caka satmak gibi farklı amaçlarla kullanılabiliyorlar. Diğer yandan 30, Tecma tuvaleti, lavabosu ve dümen konsolunun ön kısmındaki dolabıyla daha da kullanışlı bir model. Farklı boyutlarda bolca güverte ambarının kilitleri kırmızıyla işaretlenmiş, böylece kilitlerinin kapalı olup olmadığı görülebiliyor.
Güverte için tik seçeneği mevcut, ancak zemine yumuşaklık katan sentetik bir malzeme olan “dokuma deniz çayırı” zemin de en az o kadar kaliteli görünüyor. Daha yumuşak bir hissi olan ve güneşte ısınmayan malzeme, temizlenmesi gerektiğinde tamamen çıkarılabiliyor.

Chris-Craft Calypso 30 - Dümen mahalliT şeklindeki opsiyonel tavan kanvaslı basit bir inşadan oluşmakla birlikte ağırlığı minimumda tutuyor ve açılabilir uzantısıyla havuzluğa da gölge sağlıyor. Bu bölüm çok kullanışlı ve üç parçadan oluşan tik masası en az sekiz kişi alıyor. Masa kaldırılıp tüm koltuklar katlandığında balık tutmak ve su sporları malzemelerini hazırlamak için tamamen açık bir platforma dönüşüyor. Sağlam yan kapı ve katlanır yüzme merdiveni sayesinde havuzluktan denize oldukça kolay geçiliyor.

Canlı yem kutusu, lavabo, ızgara, buzdolabı ve buz yapıcının olduğu bar bölümü teknede yemek hazırlanmasını sağlarken, yemekleri yapan kişi de ızgaranın konumu sayesinde diğerlerinden uzak kalmıyor.

Chris-Craft Calypso 30 - Teknik ÖzelliklerChris-Craft Calypso 30 test yazısının devamını Aralık 2017 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.