16 yıl bıraktık dümen suyumuzda

16 yıl bıraktık dümen suyumuzda - 2023 Aralık ayı Edito

Bu ay, heyecan dolu bir deniz yolculuğunun 16’ncı yılını kutluyoruz.

Unutulmaz deneyimlerin, tuzlu rüzgârların ve okyanus dalgalarının arasında geçen 16 yıllık bir serüven bu. MotorBoat & Yachting dergisinin Türkiye’de ilk yayınlanışından bu yana her sayıda, okurlarımıza denizdeki heyecan verici maceraları yaşatmayı, en yeni teknoloji ve tasarım trendlerinden haberler vermeyi, yazarlarımızın rehberliğinde deniz tutkunlarının güvenilir bir kaynağı olmayı misyon edindik. Her yeni sayıda denizcilik tutkunlarının ilgisini çekecek eşsiz hikâyeler, teknik analizler, tekne testleri ve muhteşem fotoğraflarla dolu gezi yazılarıyla zengin bir içerik sunmaya özen gösterdik.

16 yılda denizcilik dünyası büyük değişimler geçirdi, amatör denizcilik Türkiye’de büyük bir ivme kazandı. Bu ivme MotorBoat & Yachting dergisi olarak bizim de büyümemize ve gelişmemize ilham verdi. Bu süreçte bize eşlik eden tüm okurlarımıza, yazarlarımıza, fotoğrafçılarımıza, iş ortaklarımıza ve reklam verenlerimize teşekkür ederiz.
Yeni yaşımız yeni yılla birlikte geliyor. Yeni yılın klişe de olsa yeni dilekler çağrıştırdığı aşikâr. Herkesin dileği kendine ama ben amatör denizciler için birkaç dilek bırakıyorum buraya:

• Teknelerin barınma sorununa çözümler üretilmesi. Küçük ve orta ölçekli tekne sahiplerine uygun barınma yerleri oluşturulması.
• Yapılacak marinaların en güzel koylara değil daha atıl bölgelere yapılması.
• Yeni tekne alanların, denizcilik dünyasına adım atanların eğitim alarak denize çıkması.
• Denizcilik gelişirken kültürünün de yaygınlaşması.
• Ve en önemlisi ülkemdeki bir öğretmenin de tekne sahibi olacak ekonomiye ulaşması.

Denizde kalın, denizle kalın.

Mutlu yıllar.