Bavaria Yachts’ta bayrak değişikliği

Bavaria Yachts’ta bayrak değişikliği

Bavaria Yachts’ın yeni CEO’su, pozisyonunu Michael Müller’den devralan Marc Diening oldu.

Marc Diening, Bavaria Yachts’ın yeni CEO’su oldu. Diening, 1 Ağustos’ta, itfaiye aracı üreticisi Magirus’tan yat üreticisi şirkete geçti. 45 yaşındaki Diening, beş yıldan uzun bir süre çalıştığı Magirus’un CEO’su olarak göreve başlamadan önce, Bombardier’de on yıldan fazla bir süre yönetim pozisyonunda çalışmıştı.

CMP’nin Yönetici Ortağı Kai Brandes, “Marc Diening’i Bavaria Yachts‘ta ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Şirketlerin sürdürülebilir kalkınmasında kanıtlanmış başarısı ve kişisel nitelikleriyle, Marc Diening’in doğru kişi olduğundan ve Bavaria’nın çizdiği rotayı sürdürmek için gereken tutarlılığa sahip olduğundan eminiz. Marc Diening, gençliğinden beri hevesli bir denizciydi ve yatçılığı son derece iyi biliyor,” dedi.

Michael Müller, Kasım 2018’de yeni yatırımcı Capital Management Partners’ın (CMP) katılımıyla, başlangıçta Pazarlama ve Satış Direktörü olarak Bavaria Yachts’a katıldı. Şimdi 64 yaşında olan Müller, Şubat 2019’da CEO olarak atanmıştı. Michael Müller, kendi isteğiyle, gelecekte ailesine daha fazla zaman ayırabilmek için dümeni Marc Diening’e devretti.

Geçtiğimiz ay düzenlenen Boat Show Tuzla’da Bavaria Türkiye Distribütörü Gena Yacht standında Marc Diening’e sembolik bir devir teslim töreni yapıldı.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.