Beneteau Gran Turismo 41

Beneteau Gran Turismo 41

Yaşam alanları bir önceki modele göre geliştirilen Beneteau Gran Turismo 41, yeni gövde pencereleri, heykelsi bir forma sahip sabit tavanı ve kıçtaki kanatsı kısımlarıyla güzel görünüşlü bir tekne olmuş.

Beneteau, Gran Turismo 40’ın yerine tamamen yeniden düşünülmüş bir tekne koymak yerine daha nazik bir evrimi tercih etmiş.

Gran Turismo 41’de, GT40’ın çizimleri esas alınıp, rakiplerinden üstün kılmak üzere farklı yerlerde teknedeki yaşamı daha iyi hale getirecek değişiklikler yapılmış. Çizimlere bakılırsa, köpekbalığı yüzgeci gibi bir parçanın kestiği yeni gövde pencereleri ve daha heykelsi bir forma sahip sabit tavanı ve kıçtaki kanatsı kısımlarıyla güzel görünüşlü bir tekne olmuş.

Sağlam GRP tavan, nispeten küçük bir lavabolu barın karşısındaki U şeklinde geniş yemek masasının merkezde yer aldığı havuzluğun üzerini örtüyor.

Kıçtaki, altında depolama alanı bulunan çift kişilik güneşlenme minderinin arkalığı isteğe göre yüzenleri izlemek üzere kaldırılıp, istenildiğinde yatırılarak tam boy bir güneşlenme minderi olarak kullanılabilecek şekilde yatırılıyor gibi gözüküyor.

Gran Turismo 41’in ön tarafında, dümen simidi ortaya yerleştirilerek dümenciye her yöne doğru mükemmel bir görüş alanı sunulmuş, önceki modelden daha ince olan ön cam panelin tirizleri de bunu kolaylaştırıyor. Dümende yükseltilmiş üç koltuk bulunması iyi bir detay olsa da, diğer iki koltukta oturanlar sancaktaki navigasyoncunun geçişini engelliyor.

Teknede iki farklı çift makine seçeneği sunuluyor; büyük makinelerle azami sürat 40, seyir sürati ise 27 knot civarında olacaktır. Tekne Beneteau’nun sürtünmeyi azaltan hava kayganlaştırıcılı, hava katmanlı gövdesi üzerine inşa edilmiş.

İçerideki yerleşim 40 ve ondan önceki Gran Turismo 38 ve 37 ile neredeyse aynı; iki kamara ve bir banyonun arasında yer alan mutfak ve yemek masasından oluşuyor.

Gran Turismo 41 özellikle, ortadaki geçişin her iki yanına yerleştirilen tek kişilik yataklarıyla vasattaki misafir kamarasının yerleşimi çok başarılı.

Beneteau Gran Turismo 41 - Yerleşim planı
Yerleşim planı

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 12.6m (41ft 2in)
En 3.9m (12ft 8in)
Makineler Çift Volvo Penta 300hp/380hp kuyruk tahrikli
Maksimum hız 38 knot
Başlangıç fiyatı Firmayla iletişime geçiniz.
İletişim tezmarin.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.