Garmin çok fonksiyonlu ekranlar

Garmin çok fonksiyonlu ekranlar

Yeni GPSMAP 723, 923 ve 1223 serisi; 7, 9 ve 12inç ekran boylarında üniteler sunan tamamen yeni bir ürün gamı. En önemli yenilik ürünlerin eski nesle göre yaklaşık iki katı işlemci gücüne sahip olması, bunda en belirgin yarar sonar, radar, kameralar, video ve dijital kontrol anahtarları gibi teknedeki tüm sensörlerde görülüyor. Yüksek çözünürlüklü IPS dokunmatik ekranlar tüm açılardan polarize gözlüklerle bile görülebilen sürekli ve hatasız renkler sunuyor. GPSMAP 923 ve 723 modelleri önceki modellere kıyasla yüzde 50 ve yüzde 60 daha fazla piksel sunabiliyor.

Sonar kombine versiyonları (XSV serileri) 1kW geleneksel CHIRP sonar için desteği de içeriyor, böylece olta balıkçıları tekne altında 1000ft derinliğe kadar çok daha üstün hedef belirlemesi görebiliyor. Bu yeni kombine cihazlar aynı zamanda Garmin’in yeni yüksek kontrastlı canlı renk paletlerini kullanan Ultra Yüksek Çözünürlüklü SideVü ve ClearVü tarayıcılı sonarlar için de destek paketleri içeriyor, bu sayede balıkçılar balıkları deniz yapısından daha kolay ayırt edebiliyorlar.

XSV modelleri ayrıca Garmin’in devrim yaratan Garmin Panoptix LiveScope™ gerçek zamanlı tarayıcı sonarı da dahil Panoptix™ tam görüşlü ürün hattını da destekliyor –sensörler ayrı satılıyor. Dahili Wi-Fi One-Chart özelliği, Quickdraw ve ActiveCaptain Community verilerine erişim için hepsi bir arada Garmin ActiveCaptain mobil uygulamasına bağlantı yapabiliyor. ActiveCaptain ayrıca plotter’lara doğrudan akıllı uyarılar aktarabiliyor, çevrim içi güncellemeleri yapabiliyor ve tekne dışındayken planlama olanakları yaratıyor. Kullanıcılar aynı zamanda Quatix akıllı saatler, gWind Wireless 2 sensörler ve GNX gibi diğer uyumlu Garmin cihazlarına bağlantı yapabiliyorlar.

SİSTEMLER FARKLI CİHAZLARLA ENTEGRE ÇALIŞIYOR

Tüm cihazlar NMEA 2000 ve Garmin Marine Network ile ağ uyumlu, bu sayede sonar, radar, otopilotlar, cihazlar ve kameralar dahil kişiselleştirilmiş bir elektronik kurgu yapmak kolaylaşıyor.

Bunlara ek olarak, J1939 makine bağlantısıyla belirli Yamaha makinelerle entegrasyon sağlanabiliyor. Cihazlar ayrıca EmpirBus dijital anahtar gibi üçüncü şahıs cihazların kullanım ve yeteneklerini tek bir ekranda bir araya getiren OneHelm ile uyumlu.

OneHelm entegrasyonu teknenin tüm önemli sistemlerinin kontrol ve özelleştirilmesini Garmin plotter ekranına toplayarak kolaylaştırıyor. İnce kenarlar ve kenardan kenara cam ekranlar ayak izlerini küçültüyor ve tüm versiyonlar yüzeye sıfır veya düz monte edilebiliyor.
İLETİŞİM: baytekin.com.tr

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.