Benzinli ve Elektrikli Dıştan takma makine testi

Benzinli ve Elektrikli Dıştan takma makine testi

Benzinlilerin yanı sıra artık elektrikli dıştan takma makineler de piyasada, öyle ki 2-3hp dıştan takma makinelerde seçenekler hiç bu kadar zengin olmamıştı.

Botunuz için bir dıştan takma makine seçmek eskiden çok kolaydı: En yakın satıcıya gider ve stokta hangi 2,5hp makine varsa onu alırdınız. Gelgelelim, artık işler biraz daha karıştı ama iyi yönde.

Önce benzinlide mi kalacağınıza veya elektrikliye mi geçeceğinize karar vermelisiniz, sonra sıra hangi markanın en iyi güç, menzil, ağırlık, üretim kalitesi, düzgün çalışma, kullanım kolaylığı ve doğal olarak fiyat faktörlerinin en iyi birleşimini sunduğu sorusuna yanıt bulmak gerekiyor. Sizin için hangisinin iyi olduğuna karar vermek için saatlerce düşünebilirsiniz. Bu nedenle sizin yerinize bu işi biz üstleniyoruz. Tüm ana oyuncuları F-RIB’in 2,75m katlanır mini RIB’leriyle yan yana getirerek teknenizin botu için hangilerinin en hafif, hızlı, kullanıcı dostu makineler olduğunu Yachting World editörü Toby Hodges ile test ettik.

Honda, Suzuki, Yamaha ve Selva 2,3-2,5hp benzinli makineler sunarken Torqeedo ve ePropulsion elektrikli alternatifleri temsil etti.

TEST MAKİNELERİ
– ePROPULSION SPIRIT 1.0 PLUS
TORQEEDO TRAVEL 1003C
– HONDA BF2.3
– SELVA GUPPY 2.5
– YAMAHA 2.5HP
– SUZUKI BF2.5

Benzinli ve Elektrikli Dıştan takma makine testi yazısının devamını Şubat sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.