Fairline F-line 33 Outboard

Fairline F-line 33 Outboard

Dıştan takma motorlara ilgi artınca, Fairline bunları sportif F-Line 33 için bir opsiyon olarak sunmaya başladı. Bu versiyonun içten takma makineli orijinaliyle kıyaslandığında nasıl bir performans sunduğunu görmek için rüzgârlı Ipswich’te seyre çıktık.

Alberto Mancini Fairline F33’ü tasarlarken yarış otomobillerinden ilham aldı. Fairline’ın bu inanılmaz güzel spor teknesinin dıştan takma motorlu versiyonu daha çok yaz günlerinin keyfini çıkaracak tekne sahipleri için tasarlandı.

Teknedeki pek çok şey 2019’da piyasaya sunulan içten takma makineli modelle aynı. Lavabolu bir bar, ızgara, buzdolabı, erzak dolabı ve küpeşteden hoş bir şekilde yükselip alçalan şık yan panellerin epey altında yer alan sürücü odaklı koltukla, tekne aynı güverte yerleşimine sahip.

Geçen süre zarfında tamamlanıp sahibine teslim edilen F-Line 33 sayısı toplam 40 adeti geçmiş durumda.

Aşağıda çift kişilik yatağa dönüşebilen açık plan bir yemek masasının yanı sıra vasatta da çift kişilik bir yatak bulunuyor. Fairline’ın alışık olduğumuz yüksek standartlarıyla tamamlanan tekne, günlük seyirler uzun ve miskin hafta sonlarına dönüştüğünde kullanılmak için mükemmel.

Burada asıl değişiklik teknenin kıçında, opsiyonel katlanır aynanın çıkarılarak, yerine bir çift Mercury Verado 350hp dıştan takma motorun donatılması olmuş. Çift 300hp ve 400hp seçenekleri sunuluyorsa da 350’ler kendini kanıtlamış motorlar ve F33’e uygun olacaklardır. Tekne 350hp’lerle birlikte, 2019 yılında test ettiğimiz 430hp içten takma benzinli makinelerle donatılmış versiyondan 400kg daha hafif. Dıştan takma motorlar için aynadaki mini beach club feda edilmiş olabilir ancak opsiyonel olarak dıştan takma motorları çevreleyen ve yüzmek için denize indirilebilen, kıçtankara yanaşıldığında da yukarı kaldırılabilen bir yükselir/alçalır platform sunuluyor.

Fairline F-line 33 Outboard test yazısının devamını Şubat sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.