Chery Tiggo 8 Pro

Chery Tiggo 8 Pro

Türkiye’de şubat ayından itibaren Avantgarde versiyonuyla yollara çıkan Tiggo 8 Pro, yeni donanım seviyeleriyle akıllı sürüş deneyimini güçlendiriyor.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

lkemizde SUV segmentindeki otomobillere olan ilgi her geçen gün artıyor. Çin’in önde gelen otomobil üreticisi Chery, geçtiğimiz yıl Türkiye’de aldığı önemli bir talep karşısında 1.2 milyonu aşan bir satış hacmiyle rekor bir pazar büyümesi gerçekleştirdi.

Müşterilerinin taleplerini, öneri ve beklentilerini dinleyerek mevcut modellerini üst donanım versiyonlarıyla yenileyen Chery, yüksek teknoloji ve konfor arayanları cezbetmekmek amacıyla Avantgarde donanımlı versiyonlarıyla Türkiye yollarında yerini aldı. 24,6inç’lik yeni nesil bilgi-eğlence sistemine sahip Tiggo 7 Pro ve Tiggo 8 Pro, kullanıcılarına yepyeni bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Yeni iç tasarım detayları, Türkçe Akıllı Sesli Komut Sistemi, dokuz hava yastığı, tam LED sonsuzluk formuna sahip stop tasarımı ve akıllı güncellemeleriyle Tiggo 8 Pro üst düzey kalite sunuyor. Üst segment donanım beklentisi olan kullanıcılara hitap eden dış tasarım, gece sürüşünde alışılmışın dışında gelişmiş bir görsellik sağlıyor.

Avantgarde donanımında 24,6inç’lik yeni nesil bilgi-eğlence sistemi bulunuyor.
Avantgarde donanımında 24,6inç’lik yeni nesil bilgi-eğlence sistemi bulunuyor.

ULTRA KONFOR

Tiggo 8 Pro’nun yeni Avantgarde versiyonu dış tasarımda hafif alüminyum alaşımlı jantları, tam LED sonsuzluk formuna sahip stop tasarımı, spoylere entegre çift T formlu LED fren lambası ve ön sis farlarıyla çekici bir kimliğe sahip.
Modelin iç mekânı, sade malzeme kombinasyonlarına odaklanılarak kullanıcılara lüks bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor. Lazer işlemeli kavisli yüzeylere sahip kabin, siyah ve kahverengiden oluşan çift renkli yapısıyla üst sınıf bir atmosfer sunuyor. Açık kahverengi deri koltuklar, üç boyutlu bir his uyandıran kapitone teknolojisiyle süslenmiş. Çift dolgulu konfor süngeri, minderin destek etkisini artırarak, güçlü yan desteklerle birlikte dinamik sürüşlerde vücuda destek sağlıyor.

Otomobilin 183hp güç ve 275Nm tork üreten 1.6 TGDI motoru optimal performans ve yakıt tüketimi sağlıyor. Tiggo8 Pro, T1X altyapısı üzerine kurulmuş olup, ön ve arka koltuklarda geniş baş ve diz mesafesi sunarak güçlendirilmiş çelik gövdesiyle güvenli bir sürüş deneyimi vadediyor. Önden çekişli altyapı üzerine geliştirilen otomobil, yedi kademeli bir şansımana sahip. Versiyonla birlikte sunulan dokuz hava yastığı ve 540 dere yüksek çözünürlüklü gelişmiş görüntü sistemi, sürüş güvenliğini daha da artırıyor.

Avantgarde donanımlı Tiggo 8 Pro, 1 milyon 793 bin TL’lik lansmana özel fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.
İletişim: cherytr.com