Cranchi Z35

Cranchi Z35

Cranchi Z35 TestSportif özellikleriyle dikkat çeken Cranchi Z35 çok güzel inşa edilmiş, kullanması keyifli bir tekne.

Son birkaç yıldır büyük flybridge cruiser’lar ve trawler yatlardan oluşan bir seriyle markasını büyütmekle meşgul olan Cranchi’nin geçmişine baktığımızda tersanenin en başarılı ürünlerinin sportcruiser’lar olduğunu görüyoruz. Cranchi dendiğinde akla gelen ilk tekneler Endurance 39 ve son derece uygun fiyatıyla onu takip eden Endurance 41 oluyor. Z35, zarif ve şık Endurance serisiyle kıyaslandığında nispeten daha kullanışlı ancak daha az sportif olan Z serisinin amiral gemisi.
Z35’in basit bir canavar olduğunu söyleyebiliriz; yalnızca açık modeli mevcut ve bir çift Volvo Penta D4 260 olmak üzere tek makine seçeneği var. Z35’in iki rakibi de tavan opsiyonu sunarken, Cranchi yalnızca eski usül kanvas tentelere güveniyor. Teknenin Avrupa’nın güneyindeki sıcak iklimleri hedeflediği hemen anlaşılıyor.

Cranchi Z35 TestBasit ve güzel
Teknenin içi de son derece yalın tasarlanmış; iki kamara, L şeklindeki oturma grubunun karşısında bir mutfak ve bağımsız bir banyo var. Z35, 11,6m (37ft 11in) boyuyla adının düşündürdüğünden daha büyük olsa da, içinin genişliği yine de şaşırtıcı. Vasattaki kamaranın yataklarının üzeri haricinde tavan yüksekliği mükemmel, her ne kadar çok kullanılmayacak olsa da salondaki güzel tik yemek masasının boyutu ve oturma grubu da gayet iyi. Mutfak ufak olsa da akıllıca düzenlenmiş; bardaklar ve tabaklar için yuvalar, tezgâhın üzerinde lavabo ve ocak kapaklarının koyulabileceği bir yer, derin bir lavabo ve çift gözlü ocak bulunuyor.

İletişim: Apo Mare

Yazının devamı Ağustos 2016 sayımızda..

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.