Fairline Phantom 65

Fairline Phantom 65

Fairline’ın spor-fly pazarına ilk girişi bir flybridge’in kullanışlılığıyla bir spor-gezi modelinin performansını başarıyla bir araya getirmeyi başarabilir mi? İngiliz üreticinin uzlaşma sanatında ne kadar ustalaştığını görmek için Akdeniz’e iniyoruz.

Her iki dünyanın en iyisi mi, yoksa aşırı taviz mi? Tüm spor-fly modellerinin üzerinde asılı duran soru bu. Bu stil gerçekten bir flybridge’li teknenin hacim ve kullanışlılığıyla bir spor-gezi modelinin zarif görünümü, performansı ve canlı kontrol hissini birleştirebilir mi? Yoksa bunlar sonuçta her iki cephede de beklentileri karşılayamayan orta yolda bir yapı mı olur?

Fairline’nın ilk modern spor-fly denemesi olan, tamamen yeni Phantom 65’in çok zor bir işi kotarmak için yola çıktığı kesin. Partiye henüz geç kalmadılar (Sunseeker ve Princess benzer boyda spor-fly tekneleri bir senedir sunuyor). Yeni model, markanın Squadron 68 ile Targa 65 GTO modelinin ortasında bir yerde konumlanırken bariz bazı özelliklerini de taşıyor. Gövde karakteristiğini aldığı Squadron 68 modeli tam boy flybridge ve dört kamaraya kadar konaklama imkânı sunan büyük ve yakışıklı bir tekne, Targa 65 GTO ise büyük açılır tavanlı, bot garajlı ve çok sayıda güneşlenme alanı sunan uzun, çevik ve iki güverteli bir spor-gezi teknesi.

Tekne, Squadron 68’den 4ft daha kısa ve beş ton daha hafif, ancak bir şekilde güverte altına bir mürettebat kamarası ve bot garajı yanında aynı üç veya dört kamara yerleşimini kullanmayı başarıyor. Öte yandan Targa GTO daha alçak, hafif ve zayıf…

Fairline Phantom 65 dosyasının devamnını Mart sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.