Fuarın En Yenileri

Fuarın En Yenileri
Fuarın En Yenileri - Hanse 588
Fuarın En Yenileri – Hanse 588

CNR Avrasya Boat Show’un bu yıl 11’incisi, 11-19 Şubat tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Fuarı ziyaret edecek okurlarımız için Türkiye’de ilk kez sergilenecek tekneleri, son model ekipmanları ve hizmetleri biraraya getirdik.

Hazırlayan: Kadir Pirasoğlu

11.CNR AVRASYA BOAT SHOW

Tarih: 11-19 Şubat
Bilet fiyatı: Kapıda 50 TL (İnternetten indirimli 30 TL)

Hanse 588 – Salon 3, B-04

Cannes Yachting Festival’da dünya prömiyeri yapılan yeni Hanse 588; güverte yerleşimi, kolay kullanımı ve seyir performansıyla yelkenli tasarımına yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Geniş havuzluğu seyir sırasında kolay kullanım sağlıyor. Havuzluk üzerinde istenirse gezi teknelerinin vazgeçilmezi hardtop seçeneği de sunuluyor. 17.20 metre boya ve 5.20 metre ene sahip teknede tüm mandar ve iskotalar güverte altına saklanmış. Uzun arması sayesinde güçlü bir yelken planı sunuyor. Kendinden tramolalı floğu kısa süreli seyirlerde kullanılırken, daha uzun seyirler ve geniş açılı rüzgârlarda rahat yelken kullanımı için ikinci baş istıralya eklenebiliyor.
Sade çizgiler, düzgün yüzeyler Hanse’nin vazgeçilmezi olarak 588’de de göze çarpıyor. Sade ve kalabalık olmayan güverte planı tekneye sportif bir karakter katıyor. Üç veya dört farklı yerleşimle sunulan model tüm mekânlarda kullanılan geniş gövde camları, çok sayıda tavan camı ve heç sayesinde bolca gün ışığından yararlanıyor.

Fiyat: 399 bin Euro
İletişim: triodeniz.com

Fuarın en yenileri - Absolute 50 FLY
Fuarın en yenileri – Absolute 50 FLY

Absolute 50 FLY (Salon 1, A-05)

Absolute’un alışılmış DNA’sını taşıyan model hoş hatları ve şık gövde pencereleriyle dikkat çekiyor. Havuzlukta açıldığında güneşlenme alanına dönüşebilen geniş oturma grubu ve yemek masası var. Mutfak, havuzluk ve flybridge’e servisi kolaylaştırmak için havuzluk girişine konumlandırılmış. L şeklindeki tam donanımlı mutfağın ön kısmında karşılıklı oturma grubu ve yemek masası bulunuyor. Flybridge’de geniş oturma grupları ve güneşlenme alanı mevcut. Aşağıda tüm ene oturan master kamara vasatta, VIP kamara başta, iki yataklı misafir kamarası da sancakta yer alıyor. Ayrıca kıç tarafta teknesini kaptan ile kullanacak tekne sahipleri için bir mürettebat kamarası düşünülmüş. Çift 435hp D6 IPS600 makineyle donatılan 15.20 metre boyundaki model 1600 litre yakıt kapasitesine sahip.
Fiyat: 680 bin Euro
İletişim: denizyatcilik.com

Fuarın en yenileri - Sacs S700Sacs 700 Sport (Salon 3, A-02)

İtalyan Tender RIB üreticisi SACS’ın 7.5 metrelik modeli 700 Sport, güvenli ve serpinti almayan bir gövde formuna sahip. Model günlük ihtiyaçları karşılayacak yüksek performanslı bir gezi teknesi olarak tasarlanmış. Su sporları için çeki demiri, ön güvertede yatak olabilen yemek masası, buzdolabı, arka platformda duş gibi özellikler teknede opsiyonel olarak sunuluyor. Maksimum 200hp makineyle donatılabilen 700 Sport’ta 300 litre yakıt, 80 litre temiz su kapasitesi bulunuyor.
Fiyat: 35 bin Euro (Makinesiz)
İletişim: turmarin.com

Fuarın en yenileri - Rainman Su Yapıcı
Fuarın en yenileri – Rainman Su Yapıcı

Rainman Su Yapıcılar (Salon-6, A-06)

Teknelerde su tüketimi önemlidir. En lazım olduğu anda suyunuz kalmazsa canınız sıkılabilir. Avustralyalı Rainmann, bu konuya pratik ve taşınabilir bir çözüm getiriyor. İnovatif tasarımlı su yapıcı, kaynaktan aldığı suyu bir basınç sistemiyle katı parça ve tuzdan arıtıldığı hazneye gönderiyor ve ters osmoz ile içilebilir su elde ediyor. Saatte 140 litreye kadar temiz ve içilebilir su üretilebilen Rainman’in çalışabilmesi için taşınabilir 2 kW gücünde portatif bir jeneratör yeterli. Rainman Su Yapıcılar, Türkiye’de Eastmarine güvencesiyle sunuluyor.
İletişim: eastmarine.com.tr

Yazının devamı Şubat 2017 sayımızda..

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.