İyi temeller üzerinde ilerliyoruz

İyi temeller üzerinde ilerliyoruz

Prestige Yachts

1989 yılında ilk Prestige modelinin suya indirilmesiyle Jeanneau bünyesinde ortaya çıkan Prestige Yachts, bugün yedi denizde dolaşan 3 bin 500 teknelik bir filoya sahip. Çağdaş stili ve denizciliğiyle tekne severlerin ilk günden beğenisini toplayan marka, her yıl filosuna yenileyerek pazardaki imajını tazeliyor.

Röportaj: Kadir Pirasoğlu

Henri Jeanneau tarafından 1957 yılında kurulan Jeanneau, bünyesinde farklı segmentte birçok markaya ev sahipliği yapıyor. 1989 yılında Jeanneau tersanesinde lüks motoryat segmentinde ilk Prestige 41 modelinin üretilmesiyle ortaya çıkan Prestige Yachts, bugün 42 ile 75 feet arasında lüks motoryatlar üretiyor. Her yıl ortalama 15 ilâ 20 civarında Prestige 630 ve 680 modeli, 50 ilâ 70 arasında Prestige 420-450-460 ve 500 modeli üreten tersanede konusunda uzman binden fazla kişi çalışıyor.

Tekneler son teknolojiyle lüks el işçiliğinin mükemmel bir şekilde biraraya getirilmesiyle ortaya çıkıyor. İnfüzyon teknikleri ve teknelerde kullanılan masif ağaçlar mükemmel ve hafif inşa sağlarken, 30 farklı konuda uzmanlaşan (elektrikçi, elektromekanikçi, tesisatçı, motor uzmanları, döşemeciler vs.) mühendis ve ustalar lüks işçiliğin uygulanmasını sağlıyor.

Prestige-Yachts-fabricaMarkanın 42 ilâ 68ft arasındaki tüm tekneleri Les Herbiers’teki 35 hektarlık tersanede, 75ft’lik Prestige 750 modeli ise İtalya’nın deniz kenarında yeralan şehri Gorizia’daki Monfalcone tersanesinde üretiliyor. Büyüklüğüne göre bir teknenin suya inecek hale gelmesi ise dört ile hafta sürüyor.

Jeanneau’nun tüm bilgi, kalite ve standartlarını uygulayan, yatırımlarıyla her gün kendini geliştiren ve büyüyen lüks motoryat markası Prestige Yachts’ın bir dünya markası haline gelme sürecini, başarılı tasarım değerlerini ve gelecek projelerini Prestige ve Jeanneau markalarının İletişim ve Pazarlama Müdürü Constance Brement’ten dinledik.

Yazının devamı Nisan 2017 sayımızda..

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.