Jeanneau 54

Jeanneau 54

Jeanneau 54 seyir

Güneşin tadını çıkarmak isteyenler için biçilmiş kaftan gibi görünen bu sağlam gezi teknesi Jeanneau 54, sahibine görünenin çok ötesinde özellikler sunuyor.

Jeanneau 54 iki yıl önce piyasaya sunulan 64’ün küçük kardeşi ve aynı süperyat tasarım ekibi Philippe Briand ve Andrew Winch tarafından tasarlandığından, amiral gemisinin pek çok özelliğini paylaşıyor.

Güverte yerleşimine bakan birinin aklına bunun sakin sularda, demirde güneşin tadını çıkarmak isteyen bir hedonistin yatı olduğu gelecektir. Sabah limana vardığımızda yüzme platformu ve başüstündeki güneşlenme minderlerini görünce aklımızdan geçen, bu Jeanneau’nun beyaz kuzucuklar oluşturan dalgayla başedemeyeceği oldu.
‘Zarfa değil mazrufa bak’ deyimini bu kadar hak eden bir yat daha görmemişizdir herhalde. Jeanneau’nun global deniz denemeleri için toplanan motoryat filosu eski limanda güvenli bir şekilde kıçtankara bağlanmışken yelkenli tekne ürün müdürü Erik Stromberg yalnızca omzunu silkerek: “Hazır olduğunuzda çıkabiliriz,” dedi.
Onun bu rahat tavrı tekneye güven duymamızı sağladı. Büyük Jeanneau’ların sert havada ne kadar iyi performans gösterdiklerini bilecek kadar deneyimliydi.

Yazının devamı Temmuz 2016 sayımızda..

Jeanneau 54 salon

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.