Temmuz ayında dergimizde neler var

Temmuz ayında dergimizde neler var

Temmuz ayında dünyadan ve Türkiye’den güncel haberler, yeni tekneler, yeni teknolojiler, yarış haberleri, teknede her zaman işinize yarayacak pratik bilgiler.

Motor Boat & Yachting Türkiye-Temmuz SayısıHaberler
Jeanneau’nun dekorasyonu, inşa kalitesi, performansı ve makul fiyatıyla iddialı 54 modelini test ediyoruz.

Wakeboard’dan su kayağına, wakesurf’ten dalışa, deniz ve tekne keyfini su sporlarıyla eğlenceli bir hale getirebileceğiniz 15 tekneyi inceliyoruz.

– Bugüne dek sayısız tekne satan, sayısız insanı denizle buluşturan Türkiye yat sektörünün önemli isimlerine sorduk. Dümene geçtiğinizde siz nereye gidiyorsunuz? En güzel kaçış noktalarını, gizli koyları bir de onlardan dinleyin.

– Kullanışlı detayları ve denizciliğiyle dikkat çeken Beneteau’nun göz bebeği yeni Swift Trawler 30’u test ediyoruz.

– Teknesi Devekuşu ile kıyı kıyı gezen İsmail Oruç’un kaleminden Lapseki’den Çanakkale’ye barınak notları bu ay sizlerle..

Rio 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi RS:X Bayanlarda temsil edecek sporcumuz Dilara Uralp ile olimpiyatlara uzanan hikayesini konuştuk.

Oşinaryus sayfalarımızın bu ayki konusu soğutma. Klima hangi kriterlere göre seçilmeli, montajında nelere dikkat edilmeli?

Start Hattı
Bosphorus Cup, Amiral Kupası ve Huafon Cup’tan renkli görüntüler… Dünyanın en önemli ve klasikleşen yarışlarından Transat sekiz yıllık aradan sonra tekrar dünya yarış takviminde… Rio 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları yolundaki Rüzgârın ÇocuklarıDeniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası ve güneyden sonra İstanbul’da da başarılarına devam eden MNG Kargo-Alto Yelken Takımı..

Türkiye’den ve dünyadan yarış haberleri Start Hattı bölümümüzde.

Akıl Hocası
Yeni Teknolojiler
Sleipner dengeleyicilerle deneme seyri, ePropulsion Spirit 1.0 elektrik motoru, Braton Marine’den dayanıklı aşınma bantları, Garmin Fantom yarı iletken radar.

Katamaranla Yelken Teknikleri
– Çokgövdeli uzmanı Nigel Irens, hazırlıksız yakalayabilecek fırtınalara karşı katamaranlara özel tavsiyeler veriyor.

Sınırlı mürettebatla seyir
– Ünlü yelkenci Pip Hare’nin sınırlı mürettebatla iyi bir orsa seyri için yapılması gerekenler hakkında verdiği tüyolara bir göz atın.

Sizin için seçtiklerimiz
Mutfak Notları
– İçinizi ferahlatacak bir içecek ya da renkli sunumuyla iştah açan bir aperatif bu ay Banu Tekin’in kaleminden Mutfak Notları’nda. Seçim sizin.

Cahil Cesareti
– Üç aylık Peru ve Bolivya tatili sonunda Cahil Cesareti Blue Belle’e döndü. Cahillerin Bolivya’nın en meşhur bölgesi Uyuni tuz gölünden Potosi’ye kadar yaşadıkları maceralar Temmuz sayısında.

Mavi Edebiyat
– Yılmaz A.Bayazıtoğlu, yazı dizisinin son bölümünde dünyayı tek başına dolaşan ilk kadın Naomi James’in denize küsmesine neden olan olayı anlatıyor.

Öteki Dünya
– Tekneciler kadar otomotiv severlerin de tercihi haline gelen Crossover segmentinde Infiniti’nin ilk kompakt crossover modeli Q30’u inceliyoruz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.