Jeanneau 54

Jeanneau 54

Yeni Jeanneau 64’ü bir sene önce Mistral sırasında Marsilya’da test etmiştik. Görüntüsü, inşası, işçilik kalitesi teknenin tamamında bir lüks duygusu sunuyordu. Ancak teknenin bu boy ve klasmanda rakiplerinin arasından sıyrılma nedeni abrama kolaylığıydı. İki gün boyunca yalnızca iki kişi, 40 knot’a varan sağanaklarda bunu görme imkanımız olmuştu.

Şimdiyse Jeanneau aynı performansı daha ufak bir modelle, 54’le tekrarlamaya hazır. Fransız marka yine son derece etkileyici bir görünüme, inovatif konseptlere sahip ve cazip bir fiyatla sunulan bir cruising tekne inşa etmek üzere bir kez daha 64’ün güvenilir tasarım ekibi; Philippe Briand ve Andrew Winch’le biraraya gelmiş.

Jeanneau 54 - SalonSadece güvertede bile çok sayıda zekice fikir var. Tekne, başüstündeki güneşlenme bölümü, havuzluğun ön kısmında, bardak yuvalarına sahip kolçaklarıyla kıça bakan oturma bölümü ve katlanabilir yüzme platformundaki güneşlenme minderleriyle bir sahil tesisini kıskandıracak sayıda dinlenme alanına sahip.

Bahsettiğimiz son özellik Jeanneau’nun zekice bir güvenlik özelliği dahil etmesine olanak tanımış: cansalı havuzluk masasının arka kısmına yerleştirilerek, kıç aynanın açılmasına gerek kalmadan suya atılmasına imkan tanıyor. Güverte son derece derli toplu ve kullanışlı, açılır/kapanır bot mataforalarıyla örnek teşkil ediyor. Yelken sistemlerinin geriye, dümene kadar taşınmasıyla boş kalan son derece geniş havuzluk dinlenmek için ideal. Aşağıda da aynı derecede akıllı çözümler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yerleşim planında ikiden altıya kadar kamara seçeneği sunuluyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER


Boy: 16.16m (53ft 0in)
En: 4.92m (16ft 1in)
Deplasman: 17,164kg
Yelken alanı: 111 m²
Kamara: 2-3-4-5-6

İletişim: Top Leisure

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.