Global Wellness Day buluşması

Global Wellness Day buluşması

Kahve Dünyası Algötür, 10 Haziran’da gerçekleşen Global Wellness Day’i Caddebostan mağazasında dikkat çeken bir etkinlikle kutladı.

Kahve Dünyası Algötür, 10 Haziran’da gerçekleşen Global Wellness Day’i Caddebostan mağazasında dikkat çeken bir etkinlikle kutladı. Dünya sağlık örgütünün açıklamasına göre sağlığı, sadece hasta ve güçsüz olmamak değil kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olarak tanımlamasından ilham alan Kahve Dünyası Algötür, düzenlediği etkinlikte spor, beslenme ve sosyalleşme üçgeninde herkesi iyi yaşam için harekete geçmeye davet etti.

Sabahın erken saatlerinde bir araya gelen 70 bisikletçi, 70 km’lik sürüş rotasının ardından Caddebostan Kahve Dünyası Algötür mağazasında profesyonel spor eğitmenleri ile beraber fonksiyonel antrenman yaptı.Kahve Dünyası ve Kahve Dünyası Algötür mağazalarında sunulan “Fit Lezzetler” ise ünlü diyetisyen Zehra Bora tarafından anlatıldı.

Etkinlik Caddebostan Kahve Dünyası Algötür’de gerçekleşti.

Bir gün için de olsa “Nasıl daha sağlıklı ve daha iyi yaşayabilirim?” sorusunu sormak, hem bireylerin hem de toplumun düşüncelerini “iyi yaşama” yönünde yönlendirmek ve farkındalık yaratmak hedefiyle Türkiye’de doğup dünyaya yayılan Global Wellness Day, bu yıl 10 Haziran’da kutlandı.

Aktif yaşam tarzını benimseyen konseptiyle dikkat çeken Kahve Dünyası Algötür, her yıl olduğu gibi bu yıl da Global Wellness Day özelinde farkındalığı artırmak için özel bir etkinliğe imza attı. Kahve zincirleri arasında en geniş fit ürün kategorisine sahip olan Kahve Dünyası uzun yıllardan bu yana bu kategoriye yatırım yapmaya devam ediyor.

Sporcuların içeceği protein kaynağı Pro Serisi ve soğuk sıkım meyve ve sebze sularından oluşan vitamin dolu NO Serisi ile dikkat çeken fit kategorisi; yulafla hazırlanan sağlıklı Poriçler’den, günlük hazırlanan granola ve müsliye, ara öğün için diyet listelerine de giren fındıklı ve fıstıklı ham ürünlerinden granobar ve fit brownie’ye kadar çeşitli lezzetler sunuyor. Kategori içerisinde bulunan şeker ilavesiz çikolata içeren ürünlerde rafine şeker yerine hurma ve hurma suyu doğal tatlandırıcı olarak kullanılıyor.

Kahve Dünyası Algötür Caddebostan mağazasında buluşan iyi yaşam tutkunları da etkinlik kapsamında hem fit lezzetleri deneyimledi hem de güne bisiklet turu ile başlayıp ilerleyen saatlerde mağaza bahçesinde profesyonel spor eğitmenleri ile buluşarak fonksiyonel antrenmanlar gerçekleştirdi. Müzik ve lezzet dolu etkinlikte Uzman Diyetisyen Zehra Bora ile sağlıklı yaşama dair ipuçlarının paylaşıldığı ve katılımcıların sorularının yanıtlandığı sohbet ilgi çekti.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.