Loryma Cup Yat Yarışları başlıyor

Loryma Cup Yat Yarışları başlıyor

HDI Sigorta ana sponsorluğunda, Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından düzenlenen Loryma Cup Yat Yarışları, 23 Ağustos Pazartesi günü başlıyor.

30 yılı aşkın süredir Marmaris Uluslararası Yarış Haftası gibi Doğu Akdeniz’in en yüksek katılımlı yarışlarını başarıyla organize eden Marmaris Uluslararası Yarış Kulübü, 2015 yılına kadar düzenlediği Loryma Cup’ta rota değişikliği yaparak geçtiğimiz yıl tekrar hayata geçirdi. Bu yıl da toplamda yaklaşık 250 deniz millik rotada gerçekleşecek yarışta ekipleri Marmaris-Çiftlik, Çiftlik-Datça ve Datça-Kalkan-Marmaris etapları bekliyor.

Yarışlarda Türkiye, Beyaz Rusya ve Rusya’dan toplam 14 ekip mücadele edecek.

Loryma Cup’ta ilk yarış 23 Ağustos Pazartesi günü Marmaris’ten start alacak Çiftlik’te sona erecek.

İkinci gün ekipler Çiftlik-Datça etabı için yelken basacaklar. Yarışın en uzun ve en zorlu etabıysa üçüncü gün koşulaşacak. Bir hayli çekişmeli ve heyecanlı geçmesi beklenen 160 millik Datça-Kalkan-Marmaris etabı için üç farklı (alternatif) rota belirlendi. Günün rotasına hava koşullarına göre karar verilecek ve Datça’dan başlayacak yarış Marmaris’te son bulacak.

HDI Loryma Cup süresince yelkenciler bir yandan heyecanlı yarışlarda boy gösterirken, diğer yandan denizin ve doğanın keyfini sürecekler. Yarışlar lorymacup.com web sitesinden ve Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün sosyal medya hesaplarından takip edebilecek.

Pandemi dolayısıyla katılımcılar için her türlü koruyucu önlem ve tedbirin kurallara uygun şekilde alındığı HDI Loryma Cup‘ta ayrıca yarışın kayıt ücretleri Marmaris yangınında zarara uğrayan ihtiyaç sahiplerine bağışlanacak.