Mercedes Maybach 6 Cabriolet

Mercedes Maybach 6 Cabriolet

Mercedes Maybach 6 Cabriolet, Mercedes

Mercedes-Maybach işbirliğinin sonucunda ortaya çıkan Mercedes-Maybach 6 Cabriolet, geleceğin otomobil konseptini yeniden şekillendirirken deniz tutkunlarını da büyülemeye aday.

Yazı: Eray Emin Aydemir

Dünya radikal değişimlerin eşiğinde… Yapay zekâyla ilgili çalışmaların hızı sürekli artarken, ulaşım konsepti de emin adımlarla değişiyor. Benzinli araçlar yerlerini elektrikli araçlara bırakırken, Mercedes-Maybach 6 Cabriolet hem lüks bir yatı andıran görüntüsü hem de performansıyla pahalı tutkulara hitap ediyor.

Otomobil, deniz tutkunları için oldukça dikkat çekici özellikler taşıyor. Uzun motor kaputu ve yat formu tasarımındaki arka bölümünün yanı sıra, iç mekânda kullanılan mavi detaylar, bir otomobilden daha çok lüks bir yata bakıyormuşsunuz izlenimini yaratıyor.

El yapımı olan iki kişilik Mercedes-Maybach 6 Cabriolet, altı metre uzunluğa sahip. Modern çizgilerle tasarlanan otomobil gücünü elektrikten alıyor. Araç tarihi köklerine bağlı kalarak performans açısından da çok şey vaat ediyor. Ürettiği 750 beygirlik güç sonucunda 0-100 km/sa hızlanmasını dört saniyenin altında tamamlayan otomobilin oldukça hızlı olduğunu söylemek hata olmaz.
Sınırlandırılmış 250 km/sa maksimum hıza ulaşan Mercedes-Maybach 6 Cabriolet’in menzili de dikkat çekici. Gövdenin altına yerleştirilen batarya kiti 500 km’yi aşan bir menzil sunuyor. Otomobil her açıdan geleceğe uzanıyor. Sadece beş dakika hızlı şarj sonucunda 100 km yol yapmak Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ile mümkün.
Mercedes Maybach 6 Cabriolet, Mercedes

Lüks ve zekâ

Konsept olarak gelecek adına bir öngörü düşüncesiyle üretilen otomobil teknoloji açısından da farkını ortaya koyuyor. Sesli kişisel asistan sistemi bilgileri sürücüye kolay bir şekilde iletirken bu sayede sürücü sürüşe daha rahat odaklanabiliyor. Ayrıca biometrik sensörler ise yolcuların zihin ve sağlık durumlarını da denetliyor. mercedes-benz.com.tr

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.