Nautitech Open 44

Nautitech Open 44

Nautitech, yeni modeli Open 44 katamaranını tanıttı. Teknenin Türkiye’ye gelecek olan ilk gövdesi Haziran ayında teslim edilecek.

Fransa’nın Charente merkezli tersanesi Nautitech tersanesi, birkaç ay önce çok gövdeli pazarına yeniden odaklanma arzusunu açıkladıktan sonra, yeni modeli Open 44’ün tanıtımı yaptı. Güverte düzeninde, Nautitech iyi görüş ve manevralara yakınlık için çift dümen istasyonunu korumuş. Tekne 13.30 metre boya, 7,36 metre ene sahip.

Fransız üretici, hem seyirde hem de demirdeyken sahiplerinin beklentilerini karşılamak için tasarlanmış bir tekne olan Open 44 için deniz mimarı Marc Lombard ile işbirliğine devam etti ve iç mimar olarak Christophe Chedal-Anglay’i ekibe ekledi.

Teknenin iç tasarımı serinin önceki teknelerine göre farklı.

Sonuç olarak ortaya dış tasarımı Open serisindeki önceki modellere sadık kalan bir tekne çıkmış. Modelin yerleşimi, seyir sırasında teknedeki yaşamın ihtiyaçlarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış. Dış kokpit masası, aperatifler ve yemekler için yüksek veya alçak konumlu modülerlik sağlıyor. Salon, ön taraftaki merkezi bir yüksek masanın etrafında düzenlenmiş ve iskelede ofis olarak da hizmet verebilecek cömert bir harita masası da sunuyor.

Nautitech Genel Müdürü Gildas Le Masson, “Bu yüksek masa, salonun dört kullanım alanını birbirine bağlayan çok işlevli ve keyifli bir yer: mutfak, navigasyon, oturma odası ve yolculuk sırasındaki çalışma.” diyor.

Nautitech, uzun yolculuklarda günlük hayatı kolaylaştırmak için bir kabinin yerine sancak gövdesinin ön tarafında SmartRoom adlı teknik bir alan öneriyor. Bu çok işlevli alan, çamaşır odası, uzun mesafe yelken için ek yiyecek deposu veya çalışma tezgahıyla donatılmış bir atölye olarak kullanılabiliyor. Bu seçeneğin, uzun yolculuklara çıkma arzusu olan yelkencileri tatmin etmesi bekleniyor.

Marc Lombard “Kontrollü bir deplasmana sahip (10.5 ton hafif) bu katamaran, talepkar denizcileri tatmin edecektir. Burnun altındaki açıklık, denizlerde çok iyi bir geçişi garanti etmek için maksimize edildi, açıkdenizde seyrederken konfor ve güvenlik garantisi sunuyor.” diyor.

Gena Yacht’ın temsilciğini yaptığı markanın Türkiye’ye gelecek olan ilk gövdesi haziran ayında sahibine teslim edilecek. gena-yacht.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.