Yeni Numarine 40MXP

Yeni Numarine 40MXP

Numarine yeni 40MXP süperyatını tanıttı. Kıç güverte havuzu bulunan bir “Akdeniz Kaşifi” olan 40MXP’nin iki gövdesi 2025’te teslim edilmek üzere satıldı. Mediterranean Explorer serisine ait olan model, popüler 37XP’nin gelişmiş bir versiyonu ve 8 knot’ta 6.000 millik bir menzile sahip.

Numarine’nin filosu, 22,6 metrelik 22XP’den, 45,34 metrelik amiral gemi 45XP’ye kadar uzanıyor. Son derece rekabetçi 20-45 metre aralığında gayet başarılı olan tersane dinlenmek yerine gelişmeye devam ediyor. Kardeşlerinin aynı stil ipuçlarını ve DNA’sını koruyan yeni 39 metrelik 40MXP, Numarine’in yüksek hacimli, uzun menzilli mottosunu korurken, denizle yakın olmanın keyfini çıkarmak için yeni fırsatlar sunan birkaç yeni tasarım özelliği sunuyor. Şimdiden iki adet satılan ilk 40MXP’lerin 2025’te teslim edilmesi bekleniyor.

Akdeniz ve ötesine

“MXP”, Mediterranean Explorer anlamına geliyor, ancak bu referans, seyir sınırlaması anlamına gelmiyor. Yatın daha ziyade, Akdeniz yatlarına özgü plaj kulübü yaşam tarzını yansıttığını belirtiyor. .37XP’den iki metre daha uzun olan yeni 40MXP, Med yaşam tarzı fikrinden yararlanıyor ve onu birkaç heyecan verici şekilde sunuyor. İlk olarak, kıç güverte hem ekstra uzunluğun bir sonucu olarak hem de salonun sürgülü kapılarının ileri kaydırılmasıyla üç metre genişletilmiş.

Kıç güvertede bulunan cam havuz, modelin en dikkat çekici yeri.

Sonuçta, büyük bir açık havada yemek alanı, bir bar, cam bir havuzu olan bir lounge alanı ortaya çıkmış. Bu yeni sosyal merkez, yatın 8 metrelik eni boyunca uzanan büyük bir hidrolik yüzme platformuna kadar uzanıyor. Bu açık hava yaşam vahası, aşırı güneş ışınlarını uzak tutmak için bir tenteyle gölgelenebiliyor, Orta Doğu veya Avustralya gibi iklimler için kısa (standart) veya uzun (isteğe bağlı) üst güverte uzantıları seçeneğiyle, daha kalıcı bir gölge için üst güverte çıkıntısından da faydalanılabiliyor.

Numarine Başkanı Ömer Malaz, “40MXP, 37XP’nin geliştirilmiş hali ve yeni model, ana güverteden suya kolay erişim sağlıyor. 37XP’nin plaj kulübü ve garajı, bir havuz ve full-beam bir hidrolik yüzme platformuyla değiştirildi – şu anda 45 metrenin altındaki yatlarda dış unsurları en üst düzeye çıkarmak çok trend, ancak 40MXP’nin iyi yaptığı şey, XP serimizin temel kaşif ilkelerini korurken, tasarımda harika açık hava yaşam özellikleri eklemek. 40MXP için sözleşme imzalayan her iki tekne sahibi de daimi müşteriler olduğu için çok mutluyum, bu da her şeyi doğru şekilde yaptığımız anlamına geliyor.” dedi.

Uzun menziliyle öne çıkıyor

Model 8 deniz milinde 6.000 deniz mili gibi etkileyici bir menzile ulaşabiliyor.

40MXP’nin ‘M’ kısmı plaj yaşamının ihtişamını sunarken, ‘XP’ kısmı her zamanki gibi canlı. Model, Numarine’in uzun süredir deniz mimarisi ortağı olan Umberto Tagliavini tarafından geliştirilen optimize edilmiş gövde formu sayesinde 8 deniz milinde 6.000 deniz mili gibi etkileyici bir menzile ulaşabiliyor. Standart tahrik, bir çift MAN 800hp motordan geliyor, ancak Tier III uyumlu ikiz MAN 900hp kurulumuna yükseltme seçeneği de var – satılan ilk iki yatın her ikisi de 900hp MAN yükseltmelerine sahip olacak.

İç mekanda, tam ene yayılan ve ana güvertede yer alan bir master kamara ve yine tam ene yayılan alt güverteki etkileyici VIP kamara dahil, 12 kişiye kadar kapasite sunan altı süit bulunuyor. 40MXP’nin iç tasarımı ve dış hatları yine Can Yalman’dan geliyor. 40MXP ayrıca, 37XP’yi çok arzulanan ve ticari olarak başarılı bir model haline getiren geniş flybridge’den cömert üst güverteye ve davetkar ana güverteye kadar her şeyi sunuyor.

Ömer Malaz, “40MXP süperyat, transatlantik menzili ve geniş tekne güvertesiyle gerçek bir küresel kaşif. 9 metreye kadar bir tender, üç tam boyutlu jet ski taşıma yeteneği ve ilave su sporları oyuncakları için yer sağlıyor. Ama en önemlisi, yeni kıç düzeni, sahiplerine XP’lerimizin sunduğu her şeyin keyfini çıkarmanın ek bir yolunu sunuyor – aileniz ve arkadaşlarınızla su kenarında dinlenmek için mükemmel bir yer. 40MXP, kısıtlamasız seyir keyfi sunan yenilikçi süperyat tasarımlarına yönelik kendi keşif yolculuğumuzda haritadaki bir başka heyecan verici noktayı işaret ediyor.” diyor.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.