Popüler denizci mekanları

Popüler denizci mekanları

Yemekleri, özel kumsalları, doğası ve en önemlisi bağlama imkanlarıyla tekne sahiplerinin en çok ziyaret ettiği 15 mekanı biraraya getirdik. Bu popüler denizci mekanları görmeden sezonu kapamayın.

 

Denizkızı Kaptan Restaurant – Okluk Koyu

Sadun Boro’nun ömrünün sonuna kadar kaldığı, kıçtankara bağlandığı 8 numaralı ağacı ve Tankut Öktem’e yaptırdığı denizkızı heykeliyle tanınan Okluk koyu, tekne sahipleri için kutsal bir mekan gibi. Sadun abinin ruhuyla bütünleşen koy, doğası, sakinliği ve en önemlisi hâlâ bozulmayan bakirliğiyle olağanüstü bir havaya sahip. Koydaki tek mekan Denizkızı Kaptan Restaurant da 1982’den bu yana bozmadığı çizgisiyle tekne sahipleri için önemli bir uğrak yeri. Burada yüksek sesli müzikler, şaşalı partiler yok ama muhteşem bir manzara karşısında lezzetli yemekler ve samimi bir muhabbet arıyorsanız tam yeri. Restoran özellikle, yerli balıkçıların yakaladığı günlük taze balıkları ve deniz mahsulleriyle meşhur ama sadece kuzu tandırı için gelen birçok müşterisi de var. 20 tekneye kadar tonoz hizmeti verilen mekanda, tek seçeneğiniz restoranda yemek de değil. Dilerseniz mekanın marketindeki organik ürünlerden alabilir, sıcak fırın ekmeğiyle teknenize dönebilirsiniz.

Bağlama: 20 tekneye kadar tonoz hizmeti veriliyor.
Telefon: 0 252 465 52 40
Web: denizkizikaptan.com
Email: info@denizkizikaptan.com

Özellikle akşam saatlerinde kumsala kurulan Lal Meyhane, günlük hazırlanan leziz meze alternatifleriyle günün tüm yorgunluğunu alacak
Özellikle akşam saatlerinde kumsala kurulan Lal Meyhane, günlük hazırlanan leziz meze alternatifleriyle günün tüm yorgunluğunu alacak

Daphnis Hotel – Bodrum

17 yıldır hizmet veren Daphnis Hotel, Bodrum’un eğlenceli ve hızlı yaşantısından uzaklaşmak isteyenleri Göltürkbükü sahilinde denize nazır, samimi bir atmosferde ağırlıyor. Tümü deniz manzaralı 31 oda ve iki aparttan oluşan hotel iki, üç ve dört kişilik odalarda televizyon, uydu yayını ve ücretsiz wi-fi gibi hizmetler sunuyor. Geniş çim alanı, kumsalı ve iskelesi Daphnis Hotel’in vazgeçilmezlerinden. Özellikle akşam saatlerinde kumsala kurulan Lal Meyhane, günlük hazırlanan leziz meze alternatifleriyle günün tüm yorgunluğunu alacak ve keyfinize keyif katacak bir ortam yaşatıyor. Yöresel tatlardan oluşan kahvaltısı, sandviçleri, pizzaları, enfes makarnaları ve kokteylleri farklı tatların peşinde olanları tatmin edecek türden.

Bağlama: 20 tekneye kadar tonoz bağlama imkanı bulunuyor.
Telefon: 0 252 357 70 88
Web: daphnishotel.com
Mail: info@daphnishotel.com

Yazının devamı Eylül 2016 sayımızda..

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.