Regulator 41

Regulator 41

Sportif Balıkçı Regulator 41 testi

Sportif balıkçılığın öncülerinden Regulator Marine, 41ft’lik en büyük modeli Regulator 41 ile sahibine turnuva balıkçılığı performansının ötesinde lüks, konfor ve üstün manevra kabiliyeti sunuyor.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

UTL Denizcilik’in 2017 mayıs ayında temsilciliğini üstlendiği Amerikalı tersane Regulator Marine, 1988 yılından bu yana sportif balıkçılık alanında ürettiği derin V gövdeli, orta konsollu, dayanıklı ve güçlü tekneleriyle öne çıkıyor. Tersanenin dünya denizlerinde gezinen 23ft’ten 41ft’e kadar yedi farklı modeli bulunuyor. Regulator 41, bugüne kadar üretilen en büyük model. 12.57 metre boyundaki teknenin geniş güverte alanıyla birlikte alt güvertesinde hafta sonu seyirleri için ideal büyüklükte bir kamaraya yer verilmiş.

Regulator 41’de serinin diğer teknelerinde başarı sağlanan güçlü V gövde yapısı ve özel kiriş sistemi korunmuş. Kompozit malzeme kullanılarak birleştirilen gövdenin kirişlere enjekte edilen köpük malzemeyle dayanıklılığı artırılmış.
regulator-41-balikcilar-icin-ideal-turnuva-teknesi

RAHAT GÜVERTE PLANI

Tekneye giriş sancak bordada yer alan ve iki aşamada açılan borda kapısından yapılıyor. Kapının ön tarafındaki kapağın altına denize giriş ve çıkışlarda kullanılan raylı sistem, üç basamaklı deniz merdiveni gizlenmiş. Havuzluk sportif balıkçılık aktiviteleri sırasında mürettebatın hareket rahatlığı için ergonomik bir şekilde tasarlanmış. Havuzluk içerisinde hareketi engelleyecek her şey akıllıca tasarım detayları kullanarak saklanmış. Kıç aynada açıldığında iki kişinin rahatça oturabileceği bir oturak bulunuyor. İçeriyi saran kaporta çerçevesi aynı zamanda bu oturak için de minderli bir arkalık görevi görüyor. Kaporta içerisini saran minder mürettebatın balıkla verdiği mücadele sırasında tekneyle mürettebat arasında yumuşak bir destek olarak fayda sağlıyor.

Tutulan balıkların taze bir şekilde saklanması için teknenin kıç aynasında 320 litrelik canlı balık havuzu ve buz ihtiyacını 12 volt DC soğutma sisteminden karşılayan 150 litrelik bir çift balık buzluğu yer alıyor. Dümen mahallinin bulunduğu orta konsolun arka tarafında eviye, ızgara, kesme tezgahı, buzdolabı ve çekmeceli yem dolaplarının olduğu bir bölüm var. Orta konsolun hardtop bağlantı demirleri üzerine, seyir sırasında 12 tane oltanın güvenli bir şekilde muhafaza edilebileceği olta yuvaları yerleştirilmiş. Ayrıca balık beklerken kullanabileceğiniz iskele ve sancak borda hattı üzerinde bolca olta yuvası bulunuyor.

Güverte üzerinde yan yürüme yolları geniş; hem ön havuzluğa geçerken hem de mücadele sırasında konsolun etrafında dolaşırken güven veriyor.

Regulator 41 inceleme yazısının devamını Mart 2018 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.