Sezon öncesi alıp kullanabileceğiniz 30 tekne

Sezon öncesi alıp kullanabileceğiniz 30 tekne

Bu yazı arkadaşınızın teknesinde geçirmek istemiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Yelkenliden motoryata, sürat teknesinden aile gezi teknesine firmaların stoklarında olan, alıp sezonda hemen seyre çıkabileceğiniz çeşitli boylardaki 30 tekneyi inceliyoruz.

Hazırlayan: Kadir Pirasoğlu

Cranchi 60 ST
Cranchi 60 ST

Cranchi 60 ST – Nisan teslim

Cranchi’nin hardtop serisindeki en büyük modeli 60 ST sahibine konfor ve performansı birarada sunuyor. Havuzlukta U şeklinde oturma grubu, yemek masası ile buzdolabı, buz yapıcı ve eviyeden oluşan bir mini-bar yer alıyor. İleride teknenin ortasına konumlandırılan dümen mahallinin iskele tarafında tek kişilik bir güneşlenme minderi bulunuyor. Hidrolik platform denize iniş ve çıkışları kolaylaştırıyor. Aşağıya dümen mahallinin sancağındaki merdivenlerden iniliyor. Alt güvertede özel banyolu master kamara, iki misafir kamarası, salonla mutfak konumlandırılmış. Çift 725hp Volvo Penta makinelerle donatılan model seyirde 26 knot, tam yolda 36 knot sürate ulaşıyor. İletişim: apomare.com

Jeanneau 54
Jeanneau 54

Jeanneau 54 – Haziran teslim

Jeanneau’nun 16.16 metre boyundaki teknesi Jeanneau 54, tasarımı Philippe Briand’e ait bir model. Çeneli gövdeye ve zarif bir güverteye sahip teknede yelken sistemlerinin geriye çekilmesiyle dümene kadar geniş ve rahat hareket edilebilen bir havuzluk elde edilmiş. Aşağıda iskele tarafa tam donanımlı mutfağın yerleştirildiği modelde sancak tarafa çalışma masası, ilerisine oturma grubu ve yemek masası konumlandırılmış. Salon açık renk mobilyalar, geniş gövde camları ve bolca kullanılan tavan heçleriyle aydınlık ve ferah. Rahat bir yerleşim planının tercih edildiği teknede geniş aileler ve charter kullanımı düşünülerek iki, üç, dört, beş ve altı kamara tercihi sunuluyor.
İletişim: topleisure.net

GRAN TURISMO 40
GRAN TURISMO 40

Gran Turismo 40 – Haziran teslim

Beneteau’nun Sports Cruiser serisindeki 40 feet’lik teknesi şaşırtıcı derecede geniş iç mekânlara sahip. 11.76 metrelik modelde geniş merdivenlerle inilen aşağıda salon, mutfak ve master kamarayla misafir kamarasına yer verilmiş. İçeride kocaman lombozlardan süzülen gün ışığıyla şık ve ferah bir atmosfer yaratılmış. Patentli air step gövdeye sahip teknenin gelişmiş görüş için ortasında dikme olmayan tek parça camı, maksimum kontrol için merkezi dümen pozisyonu, kolay kumanda için kuyruk tahrik joystick’i anahtar tasarım özellikleri arasında bulunuyor. Güneşlenme alanı ön güverteye konumlandırılan teknenin kıçtaki yüzme platformuysa alışılandan geniş tutulmuş. Bu kadar özelliğe sahip bir tekneniz varken yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanıp tadını çıkarmak. İletişim: tezmarin.com

Hanse 588
Hanse 588

Hanse 588 – Hemen teslim

Güverte yerleşimi, kolay kullanımı ve seyir performansıyla 50ft üstü yelkenli tasarımına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Hanse 588, kullanıcısına geniş bir havuzluk ve seyir keyfi sunuyor. Havuzluk üzerinde istenirse gezi teknelerinin vazgeçilmezi olan hardtop seçeneği de var. 17.20 metre boyundaki teknede tüm mandar ve ıskotalar güverte altına saklanmış. Uzun arması sayesinde güçlü bir yelken planı sunan modelde kendinden tramolalı flok kısa süreli seyirlerde kullanılırken, daha uzun seyirler ve geniş açılı rüzgârlarda rahat yelken kullanımı için ikinci baş istralya eklenebiliyor. Tüm mekânlarda kullanılan geniş gövde camları, çok sayıda tavan camı ve heç teknenin bolca gün ışığından yararlanmasını sağlıyor. Model aşağıda üç veya dört farklı yerleşim planıyla sunuluyor.
İletişim: triodeniz.com
Hemen teslim tekneler dosyamızın devamını Nisan 2018 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.