Sezonda RIB’siz kalma

Sezonda RIB’siz kalma

hemen teslim 10 RIB

İster yakın rota seyir yapın, isterseniz servis botu olarak kullanın denizde her daim elinizin altında olmasını isteyeceğiniz, bu yaz alıp hemen kullanabileceğiniz, altı metreden 15 metreye kadar farklı özellikleriyle öne çıkan 10 RIB’i sizin için inceledik.

HAZIRLAYAN: Kadir Pirasoğlu

CAPELLI TEMPEST 775 SUN (54 bin 890 Euro)

İtalyan Cantieri Capelli’nin 7.75 metre boyundaki RIB’i Tempest 775 Sun, günlük gezilerle servis botu olarak kullanılmaya uygun bir model. Havuzlukta U şeklinde oturma grubu, yemek masası ve bolca saklama alanı bulunuyor. Ayrıca baş tarafta V şeklinde geniş güneşlenme alanına yer verilmiş. Teknenin uzun seyirler için 250 litre yakıt, 60 litre su kapasitesi var. Maksimum 250hp gücünde makineyle donatılabilen Tempest 775 Sun’da hidrolik dümen, baş güneşlenme minderleri, seyir fenerleri, 60 litrelik duş gibi ekipmanlar standart olarak; ski bar, taşınabilir gazlı ocak, elektrikli vinç gibi ekipmanlarsa opsiyonel olarak sunuluyor.
İletişim: eastmarine.com.tr

WILLIAMS DIESELJET 625 (93 bin Pound)

İngiliz Williams Jet Tenders’ın 6.32 metre boya ve 2.35 metre ene sahip teknesi 625, tersanenin gezi ve servis botu olarak tasarladığı Dieseljet serisindeki en büyük modeli. Standart içten takmalı 195hp dizel makineyle donatılan model tam yolda fabrika verilerine göre maksimum 25 knot’a ulaşıyor. Eğer 230hp dizel makine tercih edilirse bu sürat 47 knot’a kadar çıkabiliyor. 11 kişilik yolcu kapasitesi bulunan botun kıç havuzluğunda karşılıklı oturma grupları, baş tarafındaysa güneşlenme alanı ve oturma grubu yer alıyor. Dieseljet 625’te ayrıca çok sayıda saklama alanı ve 140 litrelik bir yakıt tankı var.
İletişim: karina.com.tr

NORTHSTAR ION 12 (290 bin Euro)

İzmirli RIB üreticisi Northstar’ın 12.28 metre boya ve 3.45 metre ene sahip her türlü deniz şartına uygun olarak tasarlanan modeli ION 12 ünlü tasarımcı Adam Younger imzası taşıyor. Özellikle açıkdeniz seyirlerinde maksimum konfor sağlamak üzere geliştirilen basamaklı gövde, yüksek hızlarda artan sürtünmeden etkilenmeyen, ağır hizmete uygun CSM Hypalon’dan üretilmiş. Botun havuzluğunda U şeklinde oturma grubu ve yemek masasıyla mini mutfak, baş taraftaysa V şeklinde bir güneşlenme alanı yer alıyor. Paslanmaz/Hardtop’ı bulunan dümen konsolu oldukça korunaklı ve içerisinde bir tuvalet kabini var. Çift veya üçlü makine seçenekleriyle donatılabilen model, çift 425hp’lik Yamaha makineler tercih edildiğinde fabrika verilerine göre tam yolda 63 knot sürate ulaşıyor. Teknede uzun mesafeli seyirler için 940 litrelik yakıt, 90 litrelik su tankı bulunuyor.
İletişim: northstarboats.com

NJ 700 TROLLING SEAFISH (81 bin 375 Euro)

Nuova Jolly’nin 7.5 metre boyundaki 700 Trolling Seafish modeli; sportif balıkçılık başta olmak üzere, günlük gezi ve yardımcı bot kullanımı için tasarlanmış bir tekne. Havuzlukta hareket rahatlığı için katlanır oturma grupları ve portatif yemek masasına yer verilmiş. Sportif balıkçılık aktiviteleri için havuzluğa ve baş güverte alanındaki oturma gruplarının altı canlı livar, yem saklama yeri ve depolama alanı olarak kullanılıyor. Dümen konsolunun ortaya yerleştirildiği model, derin V gövdesi sayesinde her türlü deniz ve hava koşulunda güvenli ve konforlu seyir yapabiliyor. Dümen mahallinin üzerinde paslanmaz T-top gölgelik bulunuyor. En büyük makine seçeneği olan kıçtan takma tek 250hp Mercury Verado V8 ile donatılan NJ700 Seafish Trolling, kullanım konforu ve ergonomik yapısı sayesinde yüksek performans vaat ediyor.
İletişim: nuovajolly.com.tr

*Not: Fiyatlar temmuz ayı için geçerli olup sonrasında fiyatlar değişebilir, güncel fiyatlar için firmalardan bilgi alınız.

Hemen Teslim RIB’ler dosyamızın devamını Temmuz 2020 sayımızda okuyabilirsiniz.

Bu yazının tamamını App Store, Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasıyla hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz..