Sirena 64

Sirena 64

Uzun menzilli yat pazarının yeni katılımcısı Sirena 64; rakiplerini gafil avlayacak hacme, kalite ve stile sahip.

Süratli ve modern uzun menzilli motoryat akımının tam olarak ne zaman başladığını söylemek güç. Swift Trawler konseptini kitlesel pazara ilk taşıyan Bénéteau’ya hakkını teslim etmek gerekse de, Fleming, Grand Banks ve Aquastar gibi markalar bundan çok daha önce makul sürate sahip, ciddi açıkdeniz gezi tekneleri üretiyorlardı.

Daha sonra, açıkdenizde seyir yapmak isteyenlerin şık tasarımdan ve modern iç dekorasyondan feragat etmelerine gerek olmadığını kanıtlayan Azimut Magellano serisi geldi. Şimdilerde Absolute gibi tersaneler de yüksek ve dik Navetta stili tasarımın sunduğu sıradışı hacimden en iyi şekilde yararlanırken, firmanın sözkonusu segmentte ürettiği tekneler 25 knot ve üzeri sürat kapasitesi sunuyorlar.

Bir niş olarak başlayan bu trend ana akım bir segment haline geldi. Türk tersane Sirena Marine, Sirena markalı ilk motoryatını geçtiğimiz yıl Düsseldorf fuarında piyasaya sürmeye karar verdiğinde, bu sektörde rekabet etmeyi seçti.

Sirena 2006 yılından beri Azimut için mevcut Magellano 43’ün de dahil olduğu tekneleri üretiyor. Azimut’un yüksek standartları göz önüne alınınca Sirena’nın tekne inşasını ve müşterilerin uzun menzilli bir tekneden neler beklediğini iyi bildiğini varsayabiliriz. Geriye Sirena 64 ‘te çekici bir dış görüntü ve verimli bir yarı-deplasman gövde yaratmak üzere Frers Naval Architecture and Engineering ve bu tekneye yaraşır yeni, modern bir iç dekorasyon için Spadolini Design’ın yetenekli tasarım ekipleriyle çalışmak kalmış.

Sirena 64'te modern bir iç dekorasyon için Spadolini Design’ın yetenekli tasarım ekibiyle çalışılmış.
Sirena 64’te modern bir iç dekorasyon için Spadolini Design’ın yetenekli tasarım ekibiyle çalışılmış.

 

Sirena 64 bu işbirliğinin ilk ürünü. Diğer yandan, bir Sirena 56 da şimdiden filoya katılmış olmakla birlikte, bu yılın sonlarına doğru Sirena 85 de suya atılmış olacak. Belli ki tersane bu işe son derece ciddi yaklaşıyor, Kıraç Holding’in desteğini de arkalarına aldıklarından projelerini hayata geçirecek finansal güce sahipler. Hem de süratle.

Sirena 64 - Teknik Özellikler
Sirena 64 – Teknik Özellikler

Başlangıç fiyatı 1.57 milyon Euro (Güncel fiyat bilgisi için firmayla iletişime geçiniz.)
İletişim sirenayachts.com

Sirena 64 inceleme yazısının devamını Ocak 2018 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.