Swan Shadow 42

Swan Shadow 42

Yelkenlileriyle tanınan Nautor Swan’ın motoryata üretimine geçişi bizi şaşırtmıştı. Finli tersanenin, Shadow 42’nin çizimlerini yaptırmak üzere kendi gibi bir Finli olan Axopar’ın gövde tasarımcısı Jarkko Jamsen’i görevlendirmesi akıllıca olmuş fakat teknenin kendisi “yetişkin Axopar” gibi bir sıfattan daha fazlasını hak eden bir görüntüye sahip.

Swan Shadow 42, daha makul fiyatlı vatandaşıyla zarif dikey pruva, derin-V şeklinde çift kademeli gövde ve nispeten düşük fribord gibi belli ortak özellikleri paylaşıyor olsa da seri üretim yapan tersanedeki bütçe sınırlamaları söz konusu olmadığından Jarkko detaylarda cömert davranmış. Çepeçevre hidrolik kıç platformu, onun parçası olan basamaklarla açık ayna mükemmel gözüküyor ve yukarı doğru genişleyen bordaları gösterişli bir şekilde sergiliyor.

Küpeştenin tamamında kullanılan geniş tik küpeşte kapağı yalnızca bir stil özelliği değil, aynı zamanda oturup pruva ya da kıç havuzluklardaki misafirlerle sohbet etmek için de harika bir yer. Çıkartılabilir cam panelleri olan ve “dönüştürülebilir” bir dümen köşkü yaratan, teleskopik ayaklı uzatılmış bir sabit tavan siparişi vermek bile mümkün.

Swan Shadow 42, aşağıda açık plan kamara çift kişilik yatağa, yüksek kalitede işçiliğe ve ayrı bir tuvalet bölümüne sahip. Swan bu tekneyi ana tekneyi takip edecek bir servis teknesi olarak nitelendirse de bu ürün motoryat piyasasında daha geniş bir kitleye hitap ediyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER
TAM BOY 13.23m (43ft 5in)
EN 4.3m (14.1in)
DEPLASMAN 4500kg
MAKİNE Üçlü 225 ile 350hp arası
MAKSİMUM SÜRAT 55 knot’a kadar
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz.
İLETİŞİM: topleisure.net

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.