Tarz sahibi teknelerin yarışı

Tarz sahibi teknelerin yarışı

1998 yılından bugüne sadece X-Yachts teknelerinin katılımıyla düzenleneN X-Yachts Gold Cup, bu yıl 26-28 Ağustos tarihlerinde, Danimarka’nın Aarhus kentinde, 50 ekip ve 500’ü aşan yarışçının katılımıyla gerçekleştirildi.

X-Yachts’lara özgü bir yarış olarak iki yılda bir yapılan ve festival havasında geçen X-Yachts Gold Cup, 26-28 Ağustos tarihleri arasında Sailing Aarhus ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bu yıl Aarhus kentinde düzenlenen ve Sailing Aarhus’un tam destek verdiği organizasyona çok sayıda X-Yachts teknesi katıldı.

X-Yachts Gold Cup’ta Aile sınıfında (Family Class) 18, 50 üstü yaş sınıfında (+50) üç, Spor A sınıfında (Sports Class A) 14, Spor B sınıfında (Sports Class B) 13 ve iki kişilik açıkdeniz sınıfında (Double-Handed Class) iki ekip olmak üzere 50 ekip ve 500’ün üzerinde yelkenci mücadele etti.

EĞLENCE VE YARIŞ BİR ARADA

Aralarında X-Yachts ana hissedarı ve aynı zamanda X46 sahibi Ib Kunøe ile X-Yachts CEO’su Kræn Brinck Nielsen’in de bulunduğu tekne sahipleri ve ekip üyeleri, yarışlar süresince hem teknelerini daha iyi tanıma fırsatı buldular hem arkadaşlarıyla ekip bağlarını güçlendirme hem de diğer X-Yachts ekipleriyle yeni dostluklar kurdular. Gündüz birbirleriyle kıyasıya mücadele eden yelkenciler, akşam olduğunda düzenlenen partilerde yemek, müzik ve dansla sosyalleşerek unutulmaz anılar edindiler. X-Yachts bu yıl tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Gold Cup’ı bir diğer büyük yelken etkinliğiyle birleştirdi.

X-Yachts Gold Cup ile eşzamanlı olarak yapılan Danimarka Yelken Ligi yarışlarına katılan yelkenciler, yarış akşamı da partiye katılarak coşkuyu artırdılar. X-Yachts Gold Cup sırasında ayrıca, Birleşmiş Milletler’in 14 nolu “Su altında hayat” sürdürülebilir gelişim hedefi doğrultusunda okyanus temizliği odaklı bir organizasyon olan Danimarka kökenli “Race for Oceans” için de yardım toplandı.

X-Yachts Gold Cup 2021, mükemmel organizasyonu, ekiplerin her düzeydeki rekabetleri ve yarış sonrası sosyal etkinlikleriyle uzun süre akıllarda kalacak gibi görünüyor.

İletişim: X-Yachts Türkiye

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.