Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü’nde bayrak değişimi

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü’nde bayrak değişimi

Açıkdeniz yat ve yelken yarışçılığının ülkemizdeki duayen ismi Cahit Üren, TAYK Yönetim Kurulu Onursal Üyeliği’ne geçiş yaparken TAYK Genel Müdürlük görevini Can Giray üstlenecek.

Türkiye’de açıkdeniz yarışçılığının yaygınlaşması, deniz kültürünün daha fazla kişiye ulaşması ve çocuklarımızın su sporlarına ilgi göstermesi için uzun yıllardır fedakâr şekilde çalışan; yat ve yelken dünyasının “Cahit Ağabey”i, Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü Genel Müdürü Cahit Üren, Yönetim Kurulu Onursal Üyeliği’ne geçiş yapacak. Cahit Üren’in yerine, Genel Müdürlük görevini Can Giray üstlenecek.

Cahit Üren, görev yaptığı süre boyunca açıkdeniz yarışçılığının kurumsal ve sürdürülebilir hale gelmesini sağlayıp, bugünün usta deniz yarışçılarına çocukluklarından beri destek oldu ve yelken ve yat yarışlarında uluslararası klasman standartlarının uygulanmasını sağladı.

Cahit Üren, görev değişimiyle ilgili düşüncelerini ise şu şekilde ifade etti: “Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü’nde Genel Müdürlüğüm süresince yaptığımız çalışmalardan dolayı çok gururluyum. Kulübümüzün ve yarışlarımızın geldiği seviyeden çok memnunum. Bu gelişimde katkısı ve emeği olan tüm arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu atılımımızı yeni Genel Müdürümüz Can Giray’ın yönetiminde sürdüreceğimize de yürekten inanıyorum. Onursal Üye olarak kulübümüze hizmet etmeye devam edeceğim. Yeni yönetimimize sonsuz başarılar diliyorum.”

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü Genel Müdürü Cahit Üren, görevini yarış camiasının başarılı ismi Can Giray’a devretti.

“Kendisinden görevi devralmak bir motivasyon kaynağı”

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü’nün yeni Genel Müdürü Can Giray ise değişimle ilgili, “Genel Müdürlük görevini Cahit Ağabeyimizden almak büyük bir motivasyon kaynağı. Kendisi, açık deniz yarışçılığının gerçek anlamda öncüsü. Ayrıca yeni dönemde kendisinin engin tecrübelerinden ve yol göstericiliğinden yararlanmaya devam edeceğiz. Kendisinin desteğiyle çalışmalarımızı bir adım öteye taşıyacağımıza eminiz. Kendisine, fedakar çalışmaları ve açık deniz yarışçılığını saygın bir noktaya taşımasından dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.” yorumlarını yaptı.

Cahit Üren’in TAYK’ın her şeyi olduğunu belirten TAYK Komodoru Vedat Tezman ise TAYK ve yelken sporu için yaptığı katkılardan dolayı kendisini her zaman sevgi ve saygıyla anacaklarını, TAYK Onursal Yönetim Kurulu Üyesi olarak Cahit Üren’e her zaman danışmaya devam edeceklerini ve onun da TAYK ailesine her zaman yol göstermeye devam edeceğini vurguladı.

TAYK Viskomodoru Ahmet Eker ise Cahit Üren ile ilgili şunları söyledi: “Yelken dünyasında Cahit Üren’i sevmeyen bir kişi bile yoktur. Çok saygın, sevecen ve yol gösterici bir insan olan Cahit Üren; ülkemizdeki bütün yat kulüplerinin kuruluşuna öncülük eden, çok sayıda yelkenci ve hakem yetiştiren, bütün yarışları başlatan bir denizcidir. Kendisinin yelken ve yat sporlarına katkısı yadsınamazdır. Kendisinin bilgeliği olmasaydı sporumuz bugün bu noktada olmazdı. Kendisinin yol göstericiliğinden önümüzdeki dönemde de yararlanmaya devam edeceğiz.”

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.