Technohull Omega 47

Technohull Omega 47

Bir an için gözünüzü kırparsanız Technohull’un lüks performans RIB serisinin yeni amiral gemisini gözden kaçırabilirsiniz. Yüzey tahrikli çift içten takma makine, kıçtan takma çift V12 600hp Mercury ya da Mercury’nin 450hp Racing motorlarının dördünün seçenek olarak sunulduğu Omega 47, 80 knot gibi inanılmaz bir sürat sunuyor. Bir an için düşünün: 50 knot süratle seyir yapıyorsunuz ve teknenin azami süratine ulaşmak için daha 30 knot’ınız var!

Neyse ki Technohull, kıçına takılan bu canavar gibi motorları kaldırabilecek bir gövde inşa etmiş. Beş yıllık bir süreçte, tersanenin kendi imkanlarıyla geliştirilen çift kademeli gövde, teknenin düşük süratlerde kayıcı seyre geçmesini sağlayan, stabilitesini artıran doğal bir hava yastığı oluşturuyor ve tersaneye göre önceki gövdelerden yüzde 10-15 daha fazla verim sunuyor. Bununla birlikte, teknenin aynasına V12 1200hp Mercury’lerden donatıyorsanız verimliliğin öncelik listesinin en üstünde olması pek de muhtemel değil demektir.

Böyle bir teknede konfor sağlamak güç. Yine de Omega bu konuda başarılı bir iş çıkarmış. Yalnızca, mini-mutfak, ufak bir yemek masası ile sağlam arkalıklı koltuklar ve sürücü odaklı dümenin bulunduğu iyi donatılmış güvertede de değil… Omega 47, baş döndüren sürati ve düşük genişliğine rağmen içeride bir çiftin hafta sonunu geçirebileceği iyi bir kamara ve ayrı bir banyosu var.

Evet, 45ft bir RIB niş bir seçenek ancak denizde bu süratle seyir yapabileceğiniz başka pek bir seçeneğiniz yok.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 13.8m (45ft 3in)
En 3.6m (11ft 8in)
Makineler Dört kıçtan takma ya da çift içten takma 1800hp’ye kadar
Maksimum sürat 80 knot
Yakıt kapasitesi 1.200 litre
Su kapasitesi 180 litre
Başlangıç fiyatı 500-600 bin Euro
İletişim technohull.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.