Top 10 RIB

Top 10 RIB

İster gezi amaçlı, isterseniz servis botu olarak kullanın. Denizde her durumda elinizin altında olmasını isteyeceğiniz, 4 ile 15 metre arası, farklı özellikleriyle öne çıkan 10 bot modelini sizin için derledik.

ROCK 36

Yunan üretici Rock Marine’in 10,44 metre boyundaki büyük modeli 36, sportif ve etkileyici tarzıyla dikkatleri hemen üzerine çekiyor. Günlük gezi ve süperyat takip botu olarak çok amaçlı kullanılabilen modelin 10 kişilik misafir kapasitesi bulunuyor. Rock 36, yüksek süratlerde rahatça seyir yapabilecek çok yönlü sportif karaktere ve dümen ergonomisine sahip. Modelin havuzluğunda karşılıklı oturma grupları, ön güverte ve kıç tarafındaysa geniş güneşlenme alanları yer alıyor. Güneşten korunmak için ön güverte, havuzluk ve kıç güneşlenme alanı üzerinde opsiyonel olarak yazlık tente tercih edilebiliyor. Farklı makine seçenekleriyle sunulan Rock 36, maksimum çift 450hp gücünde makinelerle donatılabiliyor.
vrgdenizcilik.com

SACS STRIDER 15

İtalyan SACS Marine’in Strider serisindeki 15 metrelik modeli hem performans odaklı bir seyir deneyimi hem de konfor vaat ediyor. Bir çift 440hp Volvo Penta D6 içten takma ya da çift 600hp Mercury dıştan takma makinelerle donatılabilen model tam yolda fabrika verilerine makine tercihine göre 42 ya da 51 knot maksimum sürat sunabiliyor. Normalden geniş eni daha fazla seyir konforu için alan yaratıyor. Havuzlukta U şeklinde bir oturma grubu ve bir yemek masası ve bolca depolama alanı bulunuyor. Kıçta yüzme platformunun ön tarafında geniş güneşlenme alanı yer alıyor. GRP dümen konsolu orta bölüme yerleştirilmiş. Dümen mahallinin arka tarafında tek göz ocak, eviye ve buzdolabından oluşan mini-mutfak var. Güverte altında çift kişilik yataklı ve tuvaleti olan bir kamara yer alıyor.
triodeniz.com

COBRA NAUTIQUE INBOARD 9

Cobra Ribs’in Nautique serisinde içten takma makineli modeli 9mt boya ve 2,55mt ene sahip. Sert deniz şartlarında güvenli ve konforlu seyirler sunmayı amaçlayan model İngiltere’de İngiliz işçiliğiyle üretiliyor. Yanmar 370hp Diesel makineyle donatılan model tam yolda 50 knot ve üzeri sürate kolayca ulaşabiliyor. Hızlı ve çok amaçlı bir tekne olarak Nautique Inboard 9, su sporları ve keyif için yapılan seyirlerden uzun mesafeli gezilere kadar pek çok farklı amaç için kullanılabiliyor. 12 kişi kapasitesi bulunan modelin havuzluğundaki ve baş tarafındaki oturma gruplarına ek olarak kıç tarafında geniş güneşlenme alanı var. Çeşitli döşeme ve tüp renkleri, makineler ve donanım seçenekleriyle sunulan Nautique Inboard 9’un standart donanımla satış fiyatı 195 bin Euro’dan başlıyor. solemarin.com

PIRELLI 35

İsveçli tasarımcı Ocke Mannerfelt imzası taşıyan Pirelli 35, hız ve hardtop RIB tutkunları için tasarlanmış bir model. 11,10 metre boya ve 3,80 metre ene sahip modelin havuzluğunda karşılıklı oturma grubu ve hemen ön tarafında atıştırmalıklar için mini mutfak ve buzdolabı bulunuyor. Ön güverte ve kıçta geniş güneşlenme minderlerine yer verilmiş. Oturma grubu ve güneşlenme minderlerinin döşemeleri kırmızısıyla dikkat çekici. Aşağıda tuvaleti olan, gecelik ve hafta sonu konaklamalı geziler için uygun çift kişilik bir kamara yer alıyor. İçten takma ve dıştan takma makine seçenekleriyle donatılabilen modelin 750 litre yakıt, 150 litre su kapasitesi var. tezmarin.com

Top 10 RIB dosyasının devamını Mayıs sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.